گلاره ناظمی کاندیدای بهترین داوران زن فوتبال جهان در سال ۲۰۲۱

دوشنبه, 17ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

با اعلام سایت رسمی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال، «گلاره ناظمی» به عنوان یکی از نامزدهای دریافت عنوان بهترین داور زن سال ۲۰۲۱ جهان انتخاب شده است.

در فهرستی که امروز (دوشنبه) توسط این فدراسیون بین‌المللی منتشر شد، نام خانم ناظمی کنار داوران سرشناسی از جمله «استفانی فراپارت» فرانسوی، «آناستازیا پوستوویتووا» روسیه‌ای، «استر استابی» سوئیسی و «ادینا آلوس باتیستا» برزیلی قرار گرفته است.

در مجموع ۱۶ داور زن به عنوان گزینه‌های نهایی بهترین داوران زن فوتبال و فوتسال جهان در سال ۲۰۲۱ انتخاب شده‌اند که گلاره ناظمی از ایران، «یوشیمی یاماشیتا» ژاپنی و «کیت جاسویکز» استرالیایی تنها داوران آسیایی این فهرست هستند.

خرداد ۱۴۰۰ قضاوت دو زن در مسابقات فوتسال آسیا برای اولین بار، خبرساز شد و «گلاره ناظمی» به همراه «زری فتحی» تاریخ‌سازان آسیا شدند.

گلاره ناظمی پیش از آن با قضاوت در فوتسال مردان جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۹ تایلند، نخستین زن ایرانی بود که رقابت مردان را داوری کرد. این در حالی است که داوران زن در ایران حتی اجازه قضاوت بازی‌های استانی مردان را هم ندارد و البته داوری مسابقات زنان هم برای مردان ممنوع است.

گلاره ناظمی همچنین به همراه ۱۶ داور دیگر در آسیا برای قضاوت در جام جهانی۲۰۲۱ لیتوانی کاندید شد و توانست در لیست ۸ داور منتخب قرار گیرد.

خانم ناظمی از سال ۲۰۱۳ رسماً وارد قضاوت در فوتسال شد و یک سال بعد در لیست داوران بین‌المللی فوتسال قرار گرفت. گلاره ناظمی سه سال پیاپی در لیست ۱۰ داور برتر فوتسال جهان قرار گرفته. فهرستی که هر سال از سوی فوتسال پلنت اعلام می شود.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.