سیامک نمازی خطاب به جو بایدن می‌گوید «به این کابوس پایان دهید»

چهارشنبه, 8ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

سیامک نمازی (راست) و پدرش باقر نمازی

سیامک نمازی، شهروند ایرانی‌آمریکایی زندانی، در مطلبی که روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه ۸ تیر از او منتشر کرده خواستار تلاش جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده برای آزادی او و سایر شهروندان آمریکایی شده است.

آقای نمازی با بیان این درخواست با عنوان «به کابوس پایان دهید»، اذعان کرده است که هر گونه توافق بر سر آزادی این شهروندان، که شامل آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا یا دارایی‌های ایران در بانک‌های خارجی باشد، برای دولت آقای بایدن هزینه‌های سیاسی خواهد داشت.

سیامک نمازی که رکورد طولانی‌ترین دوران زندان یک شهروند آمریکایی را دارد در مطلبی که روز چهارشنبه منتشر شد، می‌نویسد که رویکرد دولت آمریکا «که می‌گفت تصور احیای برجام بدون آزادی گروگان‌ها سخت است»، درست بود، اما توقفِ آن مذاکرات نباید مانعی برای تلاش برای آزادی آن‌ها باشد.

با آغاز دور تازه مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا، خانواده عماد شرقی دیگر زندانیِ ایرانی-آمریکایی نیز در بیانیه‌ای از دولت ایالات متحده خواستند که پیش از دستیابی به توافق در زمینه برجام، ابتدا زندانیان آمریکایی را آزاد کنند.

هم‌اکنون سیامک نمازی، عماد شرقی و مراد طاهباز سه شهروند ایرانی‌آمریکایی زندانی در اوین هستند و باقر نمازی نیز به‌رغم مختومه اعلام شدنِ پرونده‌اش اجازه خروج از کشور را ندارد.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.