افزایش ۲۴۷ درصدی قیمت روغن نباتی در یکماه اخیر

شنبه, 11ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

افزایش ۲۴۷ درصدی قیمت روغن نباتی در یکماه اخیر

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به روغن نباتی جامد با ٢۴٧,٢ درصد و روغن مایع با ٢٣٣.٨ درصد و پنیر ایرانی پاستوریزه با ۵۵.٧ درصد بوده است.

به گزارش ایلنا از مرکز آمار ایران؛ در خرداد ماه ١۴٠١ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام “ماکارونی” با ۵۶,١ درصد ،” شیرینی خشک ” با ٢٧.۶ درصد و ” رشته آش ” با ٢۵.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام “مرغ ماشینی” با ٣٢,۵ درصد ،”گوشت گاو یا گوساله” با ١۶.٠ درصد و “گوشت گوسفند”  با ٧.۴ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “روغن نباتی جامد” با ٢۴٧,٢ درصد و ” روغن مایع ” با ٢٣٣.٨ درصد و ” پنیر ایرانی پاستوریزه ” با ۵۵.٧ درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به ” خربزه ” با ٣١,١ درصد،” هلو” با ٢٢.٧ درصد می­باشد. همچنین در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به ” هندوانه ” با ٢.۴- درصد می باشد.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به ” هویج فرنگی ”  با ٢٨,۵ درصد، “بادمجان” با ١٣.٨ درصد و ” سیب زمینی ” با ١٣.۵ درصد می­‌باشد.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “سس مایونز” با ٢٧,٧ درصد و “قند” با ١٨.٩ درصد می‌­باشد.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.