حمید رسایی خواستار اعدام ترانه علیدوستی شد

پنجشنبه, 28ام اردیبهشت, 1402
اندازه قلم متن

خبرنامه گویا

بیان – حمید رسایی، نماینده پیشین مجلس که سابقه مطرح‌کردن اظهارات ضدمردمی را در کارنامه خود دارد، خواستار «اعدام» ترانه علیدوستی، بازیگر سینمای ایران شده است.

رسایی روز پنج‌شنبه در کانال تلگرامی خود مدعی شده است «حمایت مزدورانی مثل ترانه علیدوستی از جنایتکاران وحشی مثل سه نفری که در اصفهان جنایت کرده‌اند با برنامه و طراحی هماهنگ شده با دشمنان ملت ایران برای حرکت‌های آینده است.»

این آخوند حکومتی در ادامه اظهارات سخیف خود، افزوده است «مجازات در ملأ عام کمترین عقوبت برای جنایتکاران محسوب می‌شود. همچنین باید اعدام حامیان جنایات که با برنامه درخواست مداخله بیگانگان در امور کشور دارند را از قوه قضاییه مطالبه کنیم.»

درخواست کمک‌ترانه علیدوستی از سازمان ملل

دویچه وله – ترانه علیدوستی، بازیگر در استوری اینستاگرامش خواهان حمایت سازمان ملل و عفو بین‌الملل از سه معترض محکوم به اعدام در پرونده موسوم به “خانه اصفهان” شد. علیدوستی بخشی از دست نوشته این سه جوان را به زبان انگلیسی در پیام خود آورده و نوشته است: “ما به کمک شما نیاز داریم، نگذارید ما را بکشند”.

taranehlarge.jpgسعید یعقوبی، صالح‌ میرهاشمی و مجید کاظمی در دست‌نوشته‌ای که روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، خود را “بچه‌های ایران” نامیده و نوشته‌اند: “از همشهریان و هموطنان عزیز تقاضا داریم نگذارید ما را بکشند. ما به یاری شما نیاز داریم. به حمایت شما نیازمندیم.”

ترانه علیدوستی از جمله بازیگر و زنان سرشناسی است که به دلیل برداشتن حجاب اجباری، تحت فشارهای امنیتی و انتظامی قرار دارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.