لغو اکران فیلم مانی حقیقی با بازی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده

چهارشنبه, 3ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، سازمان سینمایی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی به فیلم سینمایی«تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی و با بازی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده، اجازه اکران نداده است.

ایران وایر

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، سازمان سینمایی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی به فیلم سینمایی«تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی و با بازی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده، اجازه اکران نداده است.

به گزارش خبرگزاری «اعتماد آنلاین» «سازمان سینمایی بنا به دلایل سیاسی – فرهنگی (فعالیت سیاسی عوامل) از نمایش این فیلم در سینماها جلوگیری کرده است و فعلا این فیلم در سینماها نمایش داده نمی‌شود.»

در این گزارش که امروز سه‌شنبه دوم خرداد منتشر شده، آمده است: «البته تعویق نمایش این فیلم به معنی توقیف فیلم مانی حقیقی نیست. آنچه مشخص است فعلا این فیلم در سینماها نمایش داده نمی‌شود، چرا که حواشی به وجود آمده برای عوامل فیلم (خصوصا ترانه علیدوستی) بر روند اکران فیلم تاثیر گذاشته است.»

 بر اساس شنیده‌های خبرنگار سینمایی اعتماد، این فیلم با وجود مجوز نمایش فعلا اجازه اکران پیدا نکرده است.

فیلم «تفریق» داستان برخورد دو زوج را روایت می‌کند و در آن ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده هرکدام در دو نقش متفاوت بازی کرده‌اند، نخستین بار پارسال در جشنواره فیلم تورنتو اکران شد و سپس در چند رویداد سینمایی بین‌المللی به نمایش درآمد.

ترانه علیدوستی و مانی حقیقی از سینماگران برجسته‌ای بودند که در جریان اعتراضات سراسری مردم، بارها حمایت خود را از معترضان اعلام کرده‌اند. ترانه علیدوستی بازیگر سرشناس ایرانی پیشتر حجاب از سر برداشته بود و به دلیل حمایت از جنبش «زن، زندگی، آزادی» در آذرماه پارسال، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود سه هفته آزاد شد. 

خانم علیدوستی چندی پیش هم بعد از انتشار درخواست کمک سه متهم محکوم به اعدام در پرونده موسوم به «خانه اصفهان» با واکنش تند رسانه‌های نزدیک به جمهوری اسلامی مواجه شد و خبرگزاری فارس او را به حمایت از «تروریست‌های خانه اصفهان» متهم کرد. حمید رسایی نماینده سابق مجلس هم در کانال تلگرام خود خواستار «اعدام» ترانه علیدوستی شده بود.

هم آقای مانی حقیقی هم ترانه علیدوستی ممنوع‌الخروج هستند و همراه با بسیاری از سینماگران سرشناس دیگر در حمایت از معترضان عزادار سی‌ویکمین دوره جشنواره حکومتی فیلم فجر را تحریم کرده بودند.

«غلامحسین محسنی اژه‌ای»، هشت روز پس از مرگ «مهسا[ژینا]امینی» در بازداشت گشت ارشاد، در سخنانی گفت که برخی چهره‌هایی که با حمایت نظام مشهور شده‌اند، با فعالیت در فضای مجازی، به آنچه که «اغتشاشات» نامید، دامن زده‌اند. او در ادامه گفت که این افراد باید خسارت مادی و معنوی اقدامات خود را بپردازند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.