کشف «حلقه انحرافی دولت روحانی» از طرف روزنامه جوان

سه شنبه, ۱۶ام اردیبهشت, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

روزنامه جوان در شماره سه‌شنبه خود ضمن حمله به دستیار حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، از او در کنار مجید انصاری، اکبر ترکان و محمود سریع‌القلم سه معاون و مشاور رئیس جمهوری اسلامی به عنوان «حلقه انحرافی دولت یازدهم» نام برده است.

روزنامه جوان طی یادداشتی در شماره شانزدهم اردیبهشت‌ماه خود از علی یونسی دستیار حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی به عنوان «دستیاری برای جنجال‌سازی» نام برده و سخنان او درباره «احیای نشان شیر و خورشید» و نیز انتقادش از دخالت روحانیان در همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و اقلیت‌های مختلف ایرانی را «مشکوک» توصیف کرده است.

این روزنامه نوشته است: «اقدامات علی یونسی در تحریک مطالبات اجتماعی درخور تأمل جدی است» و او «در جمع کلیمیان شیراز سعی در تطهیر نشان منحوس رژیم پهلوی نموده و در ادامه سخنان مبهم و البته مشکوک به زبان می‌آورد که جای کنکاش و واکاوی بسیار دارد».

این روزنامه همچنین نوشته است: «مطالعه همه سخنان یونسی در دیدار گفته شده و نیز مواضع و سوابق رویکردی و رفتاری او نشان می‌دهد که یونسی در جایگاه چالش‌سازی از درون برای دولت یازدهم قرار گرفته است و گاه خود را در قامت یک نظریه‌پرداز معرفتی می‌پندارد و به خود اجازه می‌دهد اسلام آمریکایی را به جای اسلام ناب محمدی به جامعه تجویز نماید.»

روزنامه جوان خواهان برخورد یا علی یونسی وزیر اطلاعات دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی و دستیار فعلی حسن روحانی شده و خطاب به رئیس جمهوری اسلامی نوشته است: «برخورد با دستیار حاشیه‌ساز و بی‌پروای دولت نه تنها به صلاح انقلاب و ملت که در درجه نخست به صلاح خود دولت می‌تواند باشد، چراکه امید تجدیدنظرطلبان به یأس بدل خواهد شد و ریل‌گذاری دشمن و نفوذی‌ها برای ایجاد چالش از درون دولت تدبیر و امید خنثی خواهد شد».

روزنامه جوان در شماره سه‌شنبه خود گزارش دیگری نیز علیه برخی از معاونان، دستیاران و مشاوران حسن روحانی منتشر کرده و آنها را «نفوذی» معرفی کرده است.

این روزنامه از «علی یونسی به عنوان پیش‌قراول مواضع ساختارشکنانه»، از مجید انصاری معاون حقوق و پارلمانی حسن روحانی به عنوان کسی نام برده است که «یادآور تندروی‌های اعضای مجمع روحانیون» است و از «محمود سریع‌القلم نیز به عنوان مشاوری نام برده که «در مسیر هزینه‌تراشی» حرکت می‌کند.

روزنامه جوان همچنین اکبر ترکان، مشاور ارشد حسن روحانی، را مورد حمله قرار داده و او را «هم‌گام با تجدیدنظرطلبان» معرفی کرده است.

این روزنامه از این معاونان و مشاوران حسن روحانی به عنوان «حلقه انحرافی دولت یازدهم» نام برده و نوشته است: «اهداف حلقه جنجال‌ساز دولت در سناریوی مورد اشاره را می‌توان متفاوت و گاه همسو و هم‌جهت ارزیابی کرد.»

روزنامه جوان همچنین نوشته است که این گروه از معاونان و مشاوران حسن روحانی «پروژه انحراف افکار عمومی از مشکلات اصلی کشور» را دنبال می‌کنند و به «غافل‌سازی افکار عمومی از آن چه در توافقات تیم هسته‌ای با ۱+۵» مشغول‌اند و همزمان به دنبال «روی‌گردانی مردم از دولت یازدهم و گردش به سمت تجدیدنظرطلبان» هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.