سازمان امنیت سایبری آمریکا: هکرهای روسیه برای دسترسی به ایمیل‌های دولتی از مایکروسافت سوء‌ استفاده کردند

دوشنبه, 27ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

عکس از آرشیو

صدای آمریکا

سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات متحده روز پنج‌شنبه اعلام کرد هکرهای وابسته به دولت روسیه از سامانه ایمیل مایکروسافت برای دسترسی به ارتباطات بین مقام‌ها و این شرکت فناوری سوء ‌استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این عملیات هکر‌ها منجر به صدور دستورالعمل تازه‌ای توسط دیده‌بان امنیت سایبری آمریکا شد که می‌گوید هکرها از اطلاعات احراز هویت به اشتراک گذاشته‌شده از طریق ایمیل، به رایانه‌های مقامات رخنه کرده و تعداد نامشخصی از سازمان‌های دولتی را هدف قرار می‌دهند.

این افشاگری که زنگ خطر بزرگی را به صدا درآورد، هفته گذشته با گزارشی از هیئت بررسی امنیت سایبری آمریکا آشکار شد که می‌گوید عملیات هکری جداگانه‌ای که چین پشت آن است قابل پیشگیری بوده و مایکروسافت را به‌دلیل «نقص امنیت سایبری» و « عدم شفافیت» مقصر دانست.

هرچند سازمان امنیت سایبری از ذکر نام نهادهایی که هدف این عملیات هکری قرار گرفته‌اند خودداری کرد، اما مایکروسافت در ایمیلی گفت که در بررسی برای کاهش پیامد‌های این رخداد، «با مشتریان خود همکاری می‌کند.»

شرکت آمریکایی مایکروسافت پیش‌تر نیز اعلام کرده بود تلاش روسیه برای هک سامانه‌های کامپیوتری گروه‌های سیاسی در ایالات متحده را در ماه‌های منتهی به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره کشف کرده است.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، این غول فناوری آمریکایی یک گروه مرتبط با دولت روسیه را شناسایی کرده که برای هدف قرار دادن دو اندیشکده متعلق به طیف سیاسی محافظه‌کار در آمریکا، وبسایت‌های جعلی ساخته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.