چهار کودک در حمله شبانه اسرائیل به رفح کشته شدند

شنبه, 1ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

حمله رفح

هواپیماها و تانک‌های اسرائیلی جمعه شب نقاط گوناگونی در نوار غزه را در هم کوبیدند و گزارش شده که دست‌کم ۹ نفر، از جمله چهار کودک، در رفح کشته شده‌اند.

رسانه‌های فلسطینی و مقام‌های وزارت بهداشت حماس گفته‌اند که حمله اسرائیل به دو آپارتمان در رفح به کشته شدن ۹ نفر منجر شد و چندین نفر دیگر هم در این حمله زخمی شدند.

تصاویر متعددی از پیامدهای حمله و جنازه‌های در کفن‌پیچیده قربانیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به جز این، گزارش شده که دست کم پنج خانه هم در اردوگاه آوارگان در نصیرات ویران شدند.

احتمال عملیات گسترده اسرائیل در رفح حتی آمریکا، متحد نزدیک اسرائیل را نگران کرده است.

کاخ سفید می‌گوید نمایندگان بنیامین نتانیاهو وعده داده‌اند که اسرائیل در عملیات نظامی خود دغدغه‌های دولت جو بایدن را هم در نظر بگیرد.

کاخ سفید پیش از این به طور مکرر از اسرائیل خواسته از انجام یک عملیات نظامی گسترده در رفح که می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر شمار کشته‌های غیرنظامی شود، خودداری کند.

اما بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل چندین بار گفته که مصمم به اجرای عملیات نظامی در رفح است، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند.

اکثر ساکنان کنونی رفح کسانی هستند که به دلیل جنگ در دیگر مناطق غزه به آنجا گریخته و در چادر زندگی می‌کنند. این منطقه آخرین محلی است که غیرنظامیان فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند و می‌گویند جای دیگری برای رفتن ندارند.

به گزارش سایت خبری اکسیوس، مقام‌های آمریکایی همچنین اخباری که در مورد موافقت و چراغ سبز دولت آمریکا به حمله اسرائیل به رفح در مقابل خودداری این کشور از حمله به ایران منتشر شده بود را به صراحت رد کرده‌اند.

آمار کشته‌شدگان فلسطینی از ۳۴ هزار نفر گذشت

خانواده کشته‌شدگان فلسطینی در رفح

منبع تصویر،GETTY IMAGES

توضیح تصویر،خانواده کشته‌شدگان حملات امروز اسرائیل در رفح در سردخانه بیمارستان نجار

وزارت بهداشت حماس در غزه همچنین امروز تازه‌ترین آمار کشته‌ها و زخمی‌ها از زمان آغاز جنگ در روز ۷ اکتبر را اعلام کرد. بر اساس این آمار، تاکنون ۳۴ هزار و ۴۹ فلسطینی کشته شده‌اند و ۷۶ هزار و ۹۰۱ نفر هم زخمی شده‌اند.

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت غزه، تنها طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر حملات اسرائیل در این باریکه ۳۷ نفر کشته و ۷۶ نفر زخمی شده‌اند.

دیدار هنیه با اردوغان

قرار است اسماعیل هنیه، رهبر سیاسی حماس، امروز با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار کند.

آقای اردوغان به دنبال آن بوده که نقش میانجی را در جنگ غزه بازی کند، اما در این زمینه موفق نبوده است.

رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه در پاسخ به خبرنگاران گفت: «موضوع این جلسه بین ما و آقای هنیه می‌ماند.»

قطر به تازگی اعلام کرده است که ممکن است در نقش خود به عنوان میانجی تجدید نظر کند.

روز چهارشنبه، هاکان فیدان، وزیر خارجه ترکیه راهی دوحه شد، تحولی که به تلاش ترکیه برای یافتن نقشی پررنگتر در بحران تعبیر شد.

حماس از سال ۲۰۱۱ در ترکیه دفتر نمایندگی دارد و آقای اردوغان هم روابط نزدیکی با اسماعیل هنیه دارد که سفرهای متعددی به ترکیه داشته است.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.