آیا برنامه ماهواره‌ای سینا ولی‌الله (با فشار عربستان) برای همیشه تعطیل شد؟

دوشنبه, 21ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

خبرنامه گویا

برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند، ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان، علت اصلی ممانعت شبکه ماهواره‌ای MBC Persia از پخش قسمت جدید این برنامه با سوژه کشته شدن رئیسی و هیئت همراه او بوده است

تابناک ـ از دو هفته پیش بر خلاف روال قبلی پخش برنامه «چندشنبه با سینا»؛ شبکه ماهواره‌ای MBC Persia، از پخش قسمت جدید این برنامه خودداری کرد. «چندشنبه با سینا» با اجرای سینا ولی الله، مجری پیشین صدا و سیما نزدیک ده سال است، در قالب چند آیتم طنز علیه شخصیت‌های برجسته نظام در حال تولید و پخش است.

سینا ولی الله از سال ۹۲ و نخستین بار در شبکه ماهواره‌ای فارسی ۱ تولید و پخش این برنامه را شروع کرد، اما با تعطیلی این شبکه در سال ۹۵، «چندشنبه با سینا» را با اندکی تغییرات به رادیو جوان منتقل نمود. در سال ۹۷ او برای دومین بار برنامه خود را تعطیل کرد و سپس به استخدام شبکه MBC Persia درآمد.

«چندشنبه با سینا» از بهمن ۱۳۹۷ در این شبکه پخش هفتگی خود را از سر گرفت. این برنامه بار‌ها با تعطیلی‌های موقتی در همین شبکه هم مواجه بوده، اما تعطیلی اخیر آن در شبکه MBC Persia سر و صدای زیادی به پا کرد، به ویژه که سینا ولی الله آخرین قسمت جدید برنامه‌اش را دو هفته پیش در بستر اینترنت و در کانال یوتیوب خود منتشر نمود. از آن تاریخ به بعد محتوای جدیدی تولید نشده است.

برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند، ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان، علت اصلی ممانعت شبکه ماهواره‌ای MBC Persia از پخش قسمت جدید این برنامه با سوژه کشته شدن رئیسی و هیئت همراه او بوده است.

اما نقل قول موثقی از سوی سینا ولی الله در این خصوص وجود ندارد. او در صفحات شخصی خود بدون اعلام چرایی این اتفاق، تنها به پخش اختصاصی قسمت جدید برنامه‌اش در یوتیوب شخصی خود اشاره کرده که اتفاقی بی‌سابقه در دوران پخش این برنامه در شبکه MBC Persia است.

البته لازم به ذکر است، ولی الله تا این لحظه گمانه‌زمانی‌ها و نقل‌قول‌ها از سوی خودش مبنی بر علت خودداری شبکه MBC Persia از پخش قسمت جدید «چندشنبه با سینا» را تکذیب یا رد نکرده است!

شبکه ماهواره‌ای MBC (مخفف عبارت Middle East Broadcasting Center) متعلق به شرکتی رسانه‌ای با همین نام است. «مرکز پخش خاورمیانه» یا به زبان عربی «مرکز تلفزیون الشرق الأوسط» یک گروه رسانه‌ای بزرگ است که بیش از ۳۰ سال است برای مخاطبان جهان عرب محتوا تولید می‌کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.