جبهه ملی ایران: به ادیان الهی احترام میگذاریم

یکشنبه, 2ام آذر, 1393
اندازه قلم متن

jebhe

به نام خداوند جان وخرد

چنان که پیش از این هم به آگاهی هم اندیشگان محترم رسانده ام، اصولا جبهه ملی نسبت به ادیان الهی و باورهای جهانیان احترام قائل است. و هیچگاه به خود اجازه نمی دهد که نسبت به موارد یادشده اهانت نماید. به ویژه در باره دین مبین اسلام و تشیع و امامان این مذهب کمال احترام را ملحوظ می دارد زیرا تمامیت ارضی ایران وامدار تشیع است و شاه اسماعیل صفوی با رسمیت دادن این مذهب ایران را یکپارچه کرد واز تسلط امپراتوری عثمانی رهائی داد.

بنابراین تشیع از ارکان مهم ملیت ماست و هر فرد ملی گرایی باید به این مذهب عقیده مند باشد و هر جنبشی را در عزای شهیدان بزرگ شیعه که تایید کننده وحدت ملی نیز هست مغتنم و محترم شناسد. با این تذکر هر عضوی از اعضای جبهه ملی باید نسبت به مطالب یاد شده پای بند و وفادار باشد تا عضو جبهه ملی شناخته شود وگرنه در تاریخ این جبهه جایگاهی نخواهد داشت. بدیهی است جبهه ملی با هموطنان سنی هم نهایت علاقه و احترام را ملحوظ داشته و خواهد داشت. در پایان این جمله دکتر مصدق رهبر و بنیانگذار جبهه ملی را که در مجلس چهاردهم بیان داشت به همه یادآورمیشوم:
«من ایرانی و مسلمانم و بر علیه هرچه ایرانیت واسلامیت را تهدید کند تا زنده هستم مبارزه میکنم».

رئیس شورای مرکزی وهیئت رهبری جبهه ملی ایران
ادیب برومند
دوم آذر۱۳۹۳


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۷ نظر

 1. ﺿﻤﻦ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺑﻪﺟﺒﻬﻪ ﻣﻠﯽ ﻭ ﺁﻗﺎﯼ ﺑﺮﻭﻣﻨﺪ
  ﺣﺘﯽ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺑﻪ ﺗﻌﻄﯿﻠﯽ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﺟﺒﻬﻪ ﻣﻠﯽ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﻮﺩ ﺍﺻﻮﻝ ﺟﺒﻬﻪ ﻣﻠﯽ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﭘﺎ ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﻃﺒﻖ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻣﺒﺎﺭﺯﺍﺗﯽ ﺁﻥ ، لاﺋﯿﮏ ﺑﻮﺩﻥ ﻫﻢ ﺟﺰﺀ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ .
  ﻣﺘﺄﺳﻔﺎﻧﻪ ﺑﺪﻟﯿﻞ ﻓﺸﺎﺭﻫﺎﯼ ﺳﯿﺎﺳﯽ ، ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺍﺣﺰﺍﺏ ﮐﺎﻣﻼ ﺑﺎ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻗﻄﻊ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺑﻨﺤﻮﯼ ﮐﻪ ﻧﻤﯽ‌ﺩﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺸﺎﻫﺪﺍﺕ ﺍﯾﻨﺠﺎﻧﺐ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺷﯿﻌﻪ ﺍﺛﻨﯽ ﻋﺸﺮﯼ ﻣﻮﺭﻭﺛﯽ ، ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ۷۰-۸۰ ﺩﺭﺻﺪ ﺷﯿﻌﯿﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ، ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺬﻫﺐ ﻭ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻣﺬﻫﺐ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻧﯿﺰ ﺑﺎﻭﺭ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ .

 2. تمام دنیا داره به سمت سکولار شدن پیش میره اما “روشنفکران” مملکت ما، با وجود تجربه تلخ ۴۰ سال گذشته هنوز به مذهب و تشیع چسبیده اند. چه فرقی‌ بین شما و آخوندهای حکم بر ایران هست؟ “تشیع از ارکان مهم ملیت ماست و هر فرد ملی گرایی باید به این مذهب عقیده مند باشد”؟ “باید”؟ بابا باز اون خمینی حد اقل قبل از آمدنش به ایران برای کسی‌ تکلیف تعیین نکرد. شما هنوز نیامده میگین یا شیعه باش یا اصلا نباش.

 3. جاهل تر از شما ندیدم
  شما واقعا دور از واقعیت زندگی می کنید
  ۳۰ درصد جامعه ایران سنی هستند
  ۱۵ درصد بی دین هستند
  ۵ درصد سایر ادیان
  ۵۰ درصد هم یا شیعه هستند یا با اکراه شیعه هستند
  شاه اسماعیل صفوی هم فردی منفور در میان اسلام هست که نفاق در اسلام ایجاد کرد
  لطفا استعفا بدهید

 4. ممکن است که توضیحی هم بدهید که دلیل و لزوم چنین اعلامیه چه بود است؟ یا اگر قرار است ملی‌ بودن چنین رابطه‌ای با اسلام و شیعه داشته باشد. بهتر است بپرسم: لطفا متن استفتا را هم انتشار دهید تا فتوای آقای برومند بهتر فهمیده شوه.

 5. خیلی وقته به عنوانِ یه ”ملی گرا” به هیچ باور احمقانه‌ای احترام نمی‌زارم. اون هم باوری مثلِ ”اسلام” که جز جهل و خشونت، چیز دیگری نداره !
  شما هم سعی کنید کمی به روز باشید.

 6. حضرت عالی ۵۰ سال عقب تشریف دارید قربان

لینک از سایتهای دیگر به این مطلب

 1. (زبان مادری و تئوکراسی شیعی(اومود مهدیان | My Site