فرمانده سابق سپاه تهران: ۸۳۰ نفر در حوادث ۸۸ قطع نخاع شدند

شنبه, 18ام بهمن, 1393
اندازه قلم متن

حسین همدانی، فرمانده سابق سپاه تهران می‌گوید، دستکم ۸۳۰ نفر در اعتراضات پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ قطع نخاع شده‌اند. این خبر مدتی پس از انتشار از روی خروجی خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران حذف شد.

حسین همدانی، فرمانده سابق سپاه تهران می‌گوید دستکم ۸۳۰ نفر در اعتراضات پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ قطع نخاع شده‌اند. این خبر مدتی پس از انتشار از روی خروجی خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران حذف شد.

سردار حسین همدانی، فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله تهران، شامگاه جمعه (۱۷ بهمن/ ۶ فوریه) گفت که در جریان وقایع سال ۱۳۸۸ بیش از ۸۳۰ نفر “قطع نخاع” شدند.

او که در دفتر نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی ایران در همدان سخن می‌گفت، افزود: «به اعتقاد بسیاری، سناریوی غرب در موضوع قتل ندا آقاسلطان و تلاش برای انداختن آن به گردن نظام، به تنهایی برای سقوط ایران کافی بود که البته رهبر معظم انقلاب تمام ابعاد این فتنه بزرگ را با همراهی مردم خنثی کردند.»

در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸، صدهاهزار نفر در شهرهای مختلف ایران به نتایج اعلام‌شده اعتراض کردند. به گفته منتقدان حکومت، در جریان این اعتراضات ده‌ها نفر توسط نیروهای انتظامی و شبه‌نظامی کشته شدند.

حامیان رهبر جمهوری اسلامی این اعتراضات را “فتنه” و از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ۸۸ به عنوان “سران فتنه” یاد می‌کنند. آنها همچنین با رد کشته شدن معترضان به دست نیروهای امنیتی و انتظامی می‌گویند، اکثر قربانیان از هواداران حکومت و آیت‌الله خامنه‌ای بوده‌اند.

همدانی در بخش دیگری از سخنان‌اش با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفع حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی گفت: «سران فتنه قابل بخشش نیستند.»

فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله تهران با بیان اینکه فتنه‌ی ‌دیگری در حال جوانه زدن است، افزود: «مردم باید محاکمه آنها را از دستگاه قضایی مطالبه کنند تا دیگر کسی جرأت برافروختن آتش فتنه در نظام را نکند.»

با انتشار این خبر در خبرگزاری‌‌های فارس و تسنیم، سایت‌های نزدیک به مخالف حکومت ایران به بازنشر آن پرداختند. اما پس از چند ساعت خبرگزاری فارس بخش‌هایی از خبر اولیه خود از جمله سخنان سردار همدانی در باره افراد قطع نخاع‌شده در حوادث ۱۳۸۸ را حذف کرد.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.