دخالت روزافزون سرداران خامنه ای در سیاست خارجی: سردار دهقان در جمع خبرنگاران: جان کری به سه سوال فکر کند تا اینقدر حرف مفت نزند

شنبه, 21ام فروردین, 1395
اندازه قلم متن

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با طرح ۳سوال مهم از مقامات آمریکائی و وزیر امور خارجه این کشور، گفت: اگر آقای جان کری بر روی این نکات فکر کند، اینقدر یاوه گویی نمی کند و حرف مفت نخواهد زد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی در ستاد کل نیروهای مسلح، در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات مقامات آمریکائی به ویژه وزیر امور خارجه این کشور درباره صنایع موشکی ایران، اظهارداشت: ابتدا باید یک زمانی را پیدا کنیم که آنها با ما چنین رفتاری نکرده باشند و آنچه سراغ داشته ایم این است که همیشه بر شدت اقدامات خود علیه ما افزوده اند.

وی ادامه داد: آنچه که اخیراً آقای جان کری در بحرین اعلام کرد، از چند جهت قابل بررسی است؛ جنبه اول آن این است که آمریکا به دلیل مواضعی که اتخاذ کرد، در زمینه تاثیرگذاری بر جریانات منطقه ای در استیصال قرار دارد و عناصر وابسته به آنها در منطقه با توجه به آنچه در حال وقوع است، نگران ناتوانی آمریکا در حفاظت از خود هستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: آنها نگران ناتوانی آمریکا در حمایت از خود برای تداوم جایگاه ناحق خود به عنوان امیر و پادشاه هستند.

سردار دهقان افزود: آمریکائی ها خیلی تلاش کردند تا ایران هراسی را در منطقه ترویج کنند و بازار سلاح گسترده ای را در منطقه برای خود ایجاد کنند و از سوی دیگر این گونه القاء کنند که لازمه بقای عناصر آنها در منطقه، همراهی کردن آنها با سیاست های آمریکا است.

وی اظهارداشت: ما معتقدیم آنهایی که اینقدر مدعی ایجاد ثبات و امنیت و آرامش در منطقه و جهان هستند، آقای جان کری و دولتمردان آمریکائی بنشینند و سه سوال را پاسخ دهند؛ اول اینکه دلیل حضور آنها در مناطق مختلف چیست!؟ آیا این کار برای حفظ منافع خودشان است یا منافع ملت هایی که در منطقه آنها حضور می یابند؟

وزیر دفاع کشورمان تصریح کرد: به طور طبیعی اگر اندکی انصاف و عقلانیت داشته باشند، پاسخ آنها منفی و قطعا به دنبال منافع خودشان هستند.

سردار دهقان به سوال دوم اشاره کرد و گفت: آنها پاسخ دهند آیا به خاطر منافع کشورهای مختلف است که در امور داخلی آنها مداخله می کنند؟ آنها به دنبال آن هستند که نظامات سیاسی همراه با خود را حفظ کنند و بدیهی ترین اصول حقوق بشری را زیر پا می گذارند.

وی با اشاره به سکوت آمریکائی ها در قبال جنایات سعودی ها در یمن و کشتار زنان و کودکان، ادامه داد: اگر در کشوری که با آمریکائی ها همراه نیست، کوچکترین اتفاقی بیفتد، آنها داد دفاع از حقوق بشر می زنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سوال سومی که آمریکائی ها باید پاسخ دهند، تاکید کرد: آنها بگویند که چه انتفاعی در برابر گروه های تکفیری از طالبان و القاعده گرفته تا داعش، به مردم منطقه رسانده اند و چگونه یک عامل ناامن کننده و بی ثبات کننده و تروریسم جهانی را امروز حمایت و پشتیبانی می کنند!؟

سردار دهقان اظهارداشت: به اعتقاد من آمریکائی ها باید امروز به این موضوعات فکر کنند که اگر به دنبال رفاه، ثبات و آرامش در هر جای دنیا هستند، یک راه بیشتر ندارند و آن هم این است که در امور داخلی دیگران مداخله نکنند و در آن منطقه حضور نیابند و جریان های افراطی تروریستی آدم کش را تقویت نکنند و به جان ملت ها نیندازند.

وی تصریح کرد: اگر آقای جان کری (وزیر امور خارجه آمریکا) دقیقه ای بر روی این مسائل فکر کند، دیگر اینقدر یاوه گویی نمی کند و حرف مفت نمی زند و دچار فراموشی و تحلیل غلط هم نخواهد شد.

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.