“فروشنده” اصغر فرهادی در بخش مسابقه جشنواره کن

شنبه, 4ام اردیبهشت, 1395
اندازه قلم متن

farhadi

فیلم سینمایی “فروشنده” اصغر فرهادی به بخش مسابقه جشنواره کن افزوده شد. به این ترتیب سینمای ایران در کن ۲۰۱۶ دو نماینده خواهد داشت. فیلم «وارونگی» به کارگردانی بهنام بهزادی نیز در بخش نوعی نگاه نمایش داده خواهد شد.

وب سایت رسمی جشنواره کن روز جمعه ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) اعلام کرد که «فروشنده» تازه‌ترین فیلم اصغر فرهادی به بخش رقابتی جشنواره کن افزوده شده است.

این فیلم هفتمین ساخته بلند این کارگردان سرشناس ایرانی است که در پیش از این توانسته بود با فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» جوایز اسکار و گلدن گلوب و خرس طلایی برلیناله را کسب کند.

در فیلم تازه فرهادی بازیگرانی همچون شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و بابک کیمی هنرنمایی می‌کنند. داستان فیلم درباره زوج جوانی است که سرگرم اجرای نمایشنامه “مرگ فروشنده” اثر آرتور میلر هستند.

پیش از این فیلم «وارونگی» اثر بهنام بهزادی در بخش “نوعی نگاه” جشنواره پذیرفته شده بود. در این فیلم علی مصفا سحر دولتشاهی و ستاره پسیانی نقش آفرینی می‌کنند.

جشنواره کن ۲۰۱۶ از روزهای ۱۱ تا ۲۲ مه (۲۲ اردیبهشت تا ۲ خرداد) در این شهر ساحلی در جنوب فرانسه برپا خواهد بود. جرج میلر کارگردان فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» نخستین استرالیایی است که ریاست جشنواره بین‌المللی فیلم کن را بر عهده می‌گیرد.

قرار جشنواره کن امسال با نمایش فیلم «کافه سوسایتی» چهلمین ساخته وودی آلن افتتاح شود. این برای سومین بار است که این جشنواره جهانی با نمایش اثری از این کارگردان برجسته کار خود را آغاز می‌کند.
از: دویچه وله
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.