عرصه آموزش- پایگاه امپراطوری تمامیت خواهان

پنجشنبه, ۱۶ام دی, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

دکتر سید محمد حسن حسینی

این روزها واقعیت حیرت آور در به اصطلاح نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که رقابت بین مافیاهای قدرت در دولت، قوه قضاییه و مجلس بر سر این نیست که چه کسی در خدمت رسانی به مردم ستم دیده ایران شایسته تر است بلکه جنگ بر سر این است که چه کسی فاسدتر است و یا حتی اینکه چه کسی بیشتر دزدی و اختلاس کرده است!؟! حال سوال اساسی این است که چگونه ممکن است حکومتی که ادعای اسلامی بودن و ام القرای جهان اسلام بودن دارد این همه غرق در فساد درونی و سیستماتیک و غالبا آشکار باشد؟! چه شد که انقلابی که ملت ایران با دادن خون عزیزانشان به ثمر رساند تبدیل به مامنی امن برای مافیاهای قدرت طلب مقدس نمای دین فروش شد که ایران را در زمره فاسدترین کشورهای دنیا قرار دادند؟ به راستی دلیل و یا دلایل این فساد گسترده در یک حکومت به اصطلاح اسلامی که باعث روی برگرداندن مردم از اسلام شده است چیست؟

همانطور که در مقالات متعدد (منابع را ببینید) به کررات اشاره کرده ام ریشه های فساد در جمهوری اسلامی متعدد هستند اما یکی از اصلی ترین دلایل که در این یادداشت به آن اشاره خواهم داشت به این واقعیت تلخ بر می گردد که غالب مسیولان و مدیران بالا دستی ما افرادی هستند که صرفا به واسطه ویژگی هایی از قبیل ریا کاری و چاپلوس و دغل کار بودن و دین فروشی به پست ها و موقعیت های غالبا کلیدی خود رسیده اند.

در مقالات قبلیم به نوع سیستم مختل و فاسد گزینشی و مدیریتی در سطح ملی پرداختم. در این یادداشت به انعکاس برشی از محیط کاری پیرامون خودم می پردازم که نمونه ای کوچک در سطح کشور – آن هم در زمان دولت تدبیر و امید که با شعار شایسته سالاری سر کار آمد – می باشد.  امیدوارم خوانندگان هم نتیجه ای را که من به آن رسیده ام تایید کنند.

واقعیت این است که مسیولان در آموزش و پرورش مشهد – که بیش از ۹۰٫۰۰۰ معلم در آن در حال خدمت هستند – توسط حراست ها انتخاب می شوند. بنظر می رسد تنها چیزی هم که ملاک مورد نظر حراستها در انتخاب مسیولان می باشد سبک مغزی و دغل کار و چاپلوس و ریاکار بودن افرادی است که انتخاب می کنند و نه تخصص آنها. مسیولان گزینشی این گونه افراد را به خدمت می گیرند تا اهداف خود را که از جمله آنها نادان و جاهل و متملق بار آوردن مردم است به پیش ببرند.

به عنوان مثال در حالیکه چندین دکترای تخصصی در آموزش و پرورش مشهد وجود دارند سرگروه زبان انگلیسی ناحیه ۷ مشهد یک خانم فوق لیسانس “مترجمی” است. حتی سر گروه زبان استان خراسان رضوی هم یک آقای دانشجوی فوق لیسانس “ادبیات” می باشد که تخصص های ایشان ارتباطی با “آموزش” زبان انگلیسی ندارد. مسیول آموزش یک ناحیه با ۱۰٫۰۰۰ معلم یک لیسانس معارف است! – تا آنجا که من مشاهده کرده ام نواحی دیگر و سایر رشته ها هم وضعیت بهتر از ناحیه ۷ مشهد ندارند. جالب تر این است که بدانید حتی “معاون پژوهشی” “مدیر کل استان خراسان رضوی” یک آقای “لیسانس” ریاضی است که من خودم چند بار که برای معرفی آثارم (بیش از ۱۲۰ کتاب و مقاله نوشته ام) به نزد ایشان رفتم من را مسخره کرد و فرمود که این کارها (تحقیق و پژوهش) آب و نان نمی شود! – چنین فردی با چنین مدرک و نگرشی را مسیول پژو هش یک استان گذاشته اند تا سیاست ها و خط و مشی های پژوهشی مملکت را تهیه و تدوین کند! نکته جالب دیگر اینکه مدیر دبیرستان ما یک “لیسانس” تاریخ هست که به روش تدریس من که دکترای تحقیق و روش تدریس دارم (منابع را ببینید) ایراد می گرفت و در پایان سال کمترین امتیاز ممکنه را به من داد! جالبتر اینکه همین الان در دانشگاه فرهنگیان مشهد فوق لیسانس زبان را به عنوان هیات علمی به خدمت گرفته اند در حالیکه چندین دکترای آموزش زبان وجود دارند که علیرغم رزومه های بسیار قوی در مدارس کار و دانش در حال تدریس به کلاس اولی ها هستند.

از طرف دیگر من خودم حتی شاهد بودم افراد شراب خوار و … هم هیئت‌علمی‌شدند (آقای به اصطلاح دکتر … که – در خارج (هندوستان) شراب را به جای آب می خورد هیئت‌علمی دانشگاه دولتی بجنورد و بعد معاون آن دانشگاه شد و هم اکنون (۱۳۹۵) رئیس “دانشگاه دخترانه کوثر” بجنورد است! و همسرش که فوق لیسانسش ارزش علمی ندارد و حتی مورد تایید آموزش‌وپرورش هم نیست! و در هند با بلوز شلوار لی می گشت هیئت‌علمی دانشگاه … شد! البته من هرگز با شراب خوار بودن افراد و یا با نحوه پوشش آنها هرگز مخالفتی ندارم و فقط می خواهم که شما هم به این نتیجه برسید که این حکومت به هیچ عنوان اسلامی نیست و از اسلام صرفا بعنوان ابزاری برای اهداف امپریالیستی خود استفاده می کند. حیرت آور این‌که خانم … که با یک آقای عرب (یمنی) در هند هم اتاق بود هیئت‌علمی دانشگاه امام رضا (ع)! مشهد شد و یا دکتر…. که می گفت در دوره دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشدش با یکی از اساتیدش که خانم بوده رابطه جنسی داشته! الان رئیس و هیئت امنای! دانشگاه تابران مشهد است. ضمنا آقایی از بوشهر که با یک دختر هندی دوست و هم اتاق بود و جالب اینکه سه بار به خاطر ضعفش در زبان انگلیسی توسط دانشگاه میسور (هند) رد شد و با گریه و زاری از آن دانشگاه پذیرش گرفت الان هیئت‌علمی دانشگاه دولتی بوشهر است. همینطور یادم می آید که در دوره ارشدم دکتر… که با دادن نمره “بیست”! در تخصصی ترین درس رشته ما به یک دخترخانم بسیار زیبای تهرانی کم هوش و تنبل که همیشه غایب بود…. هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران است و….). و یا دختر معاون وزیر علوم احمدی‌نژاد (ملا باشی) با مدرک فوق لیسانس زبان انگلیسی هیئت‌علمی دانشگاه علم و صنعت در تهران شد.

تمام آنچه می خواهم بگویم این است که افراد متخصص که شرف خود را به زیورهای دنیا نمی فروشند بویژه در محیطهای آموزشی بکار گرفته نمی شوند چرا که این به معنای تربیت نسلی فرهیخته، متفکر، منتقد، ظلم ستیز، علت و معلول یاب و مطالبه گر خواهد بود. و همه می دانیم که حکومت کردن بر چنین نسلی کار حاکمان نالایق و بی کفایت و ریاکار فعلی نیست. جامعه علیل و سردرگم ما که سرشار از ظلم و ستم و فساد و غارت و ریا و استبداد است نتیجه سیستم گزینشی و مدیریتی مختل و فاسدی است که تحت کنترل سپاه و وزارت اطلاعات که ریشه تمام فسادها و بدبختی ها در ایران و منطقه و شاید هم در جهان هستند می باشند. سپاه و وزارت اطلاعات در پی پرورش نسلی هستند که قادر به تفکر کردن و یا حداقل اهل تفکر کردن نباشند – آنها به قول خودشان جان بر کف و به قول من سر سپرده می خواهند تا امپراطوری امپریالیستی خود را با ترور و کشتار – و نه با قلم و اندیشه – به خارج از مرزهای ایران گسترش دهند.

برخی مقالات مرتبط من

 سیستم آموزشی یا کارخانه گوسفند سازی؟!  

  1. http://news.gooya.com/politics/archives/2016/07/214863.php

امپریالیسم و دیکتاتورشیپ در نظام مقدس

http://news.gooya.com/politics/archives/2016/12/221024.php

چرایی همزادی جمهوری اسلامی و فساد

http://melliun.org/iran/107494

چرا باید انتخابات را تحریم کنیم؟

http://melliun.org/iran/106509

دکتر شریعتی، جوجه نگونبخت و من                                       

http://news.gooya.com/politics/archives/2016/07/215048.php

در سیطره سپاه شیطان پیغمبر نما

https://www.tribunezamaneh.com/archives/107209

 

ترعیب، بازداشت و شکنجه دکتر سید محمد حسن حسینی توسط سپاه پاسداران

http://melliun.org/iran/101896

 

یارانه ام را هم قطع کردند!

http://melliun.org/iran/108708

 

ویدیوی ۱۷ دقیقه ای روش تدریس من برای براندازی نرم حکومت های استبدادی

https://youtu.be/cPtOUaIkJlk

 

وبلاگ شخصی من

http://beyondelt.blogfa.com

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. دوستان حتما ویدیوی ۱۷ دقیقه ای روش تدریس نویسنده این مقاله (دکتر حسینی) رو که بخاطرش در هندوستان بهش دکترای روش تدریس دادند اما در ایران بیچاره اش کردند ببینید:

    http://www.aparat.com/v/i32t