بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین

چهارشنبه, 14ام تیر, 1396
اندازه قلم متن

معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر در جریان بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین گفت: در جمهوری اسلامی ایران مجازات ها هدف تنبیهی و تحقیری نداشته بلکه با هدف بازدارندگی و پیشگیری انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر صبح امروز در جریان بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین، با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه زندان باید یک دانشگاه باشد گفت: تمامی برنامه ها در زندانهای ایران بر مبنای این راهبرد اصولی برنامه ریزی می شود.

غریب‌آبادی با بیان اینکه تمامی زندانیان (متهمین و محکومین) از حقوق مختلف خود برخوردار هستند، افزود: در زندانها حرفه‌آموزی و ارتقاء تحصیلات آموزشی زندانیان یکی از برنامه های مهم سازمان زندانها است.

وی ارائه تسهیلات و خدمات مختلف در زندانهای ایران و توجه ویژه به موضاعاتی نظیر بهداشت و سلامت را در مقایسه با برخی زندانهای کشورهای دیگر بی نظیر خواند و افزود: زندانبانان در زندانهای ایران با زندانیان رفتار انسانی و دوستانه دارند.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از رفتارهای سیاسی برخی کشورها و رسانه ها در ارائه تصویری دروغین و ناصحیح از زندانهای ایران که با اغراض سیاسی انجام می شود خطاب به سفرا گفت: ستاد حقوق بشر و سازمان زندانها تصمیم گرفتند این بازدید را هماهنگ کنند تا شما از نزدیک در جریان نوع خدمات و فعالیت ها تسهیلات و رفتار با زندانیان قرار گیرید تا قضاوت و ارزیابی صحیحی حاصل شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این بازدید ۴۵ سفیر از کشورهای مختلف حضور داشتند؛ همچنین ۵ ماه قبل نیز سفرای کشورهای مقیم تهران با هماهنگی ستاد حقوق بشر و سازمان زندان ها بازدیدی از کانون اصلاح و تربیت تهران به عمل آوردند.
از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.