حمایت همبستگی جمهوری خواهان ایران از تقاضای تجمع جبهه ملی ایران

سه شنبه, 17ام بهمن, 1396
اندازه قلم متن

بیانیه همبستگی جمهوری خواهان ایران در حمایت از تقاضای تجمع جبهه ملی ایران

در شرایط حساس کنونی جبهه ملی ایران تقاضای برگزاری تجمعی مسالمت آمیز در چارچوب اصل ۲۷ قانون اساسی نموده است تا نظرات و دیدگاه های خود را با افکار عمومی در میان بگذارد. همبستگی جمهوری خواهان ایران از این اقدام مسئولانه و بهنگام جبهه ملی ایران حمایت می کند و انتظار دارد مسئولان کمیسیون ماده ده احزاب که اکثریت اعضای آن به جناح اعتدالی و اصلاح طلب نظام تعلق دارند این خواسته جبهه ملی را عملی کرده و امنیت لازم برای برگزاری تجمع یاد شده را فراهم نمایند.

آزادی اجتماعات یکی از سرفصل های مهم حقوق شهروندی است که هم بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون های الحاقی جز تعهدات الزام آور خارجی جمهوری اسلامی است و هم طبق قانون اساسی موجود راهپیمایی ها بشرط عدم حمل سلاح و طرح مضامین ضد اسلامی آزاد بوده و حکومت موظف است شرایط آن را فراهم نماید.

در فضای کنونی نیز اهمیت آزادی اجتماعات و گشایش های سیاسی با توجه به ابرچالش های گوناگون و بحران های متعدد بایستگی بیشتری دارد. ازاینرو دولت روحانی در آزمونی دیگر قرار دارد تا ادعاهایش مبنی بر دعوت جامعه به اعتراضات مسالمت آمیز و قانونمند در بوته عمل سنجیده شود.

هجا از همه گروه های سیاسی باورمند به دمکراسی و حاکمیت ملی دعوت می کند تا با تاکید بر حق آزادی اجتماعات یاریگر جبهه ملی ایران و دیگر گروه های مردمی در اجرای گردهمایی های شان شوند. عبور موفق از گردنه مشکلات کنونی نیازمند سازمان دهی به اعتراضات و تقویت حرکت های تشکیلاتی در عرصه سیاسی ایران با فعالیت امن و مصون از تعرض و محدودیت تشکل های شناخته شده و شناسنامه دار چون جبهه ملی ایران است.

هیات سیاسی و اجرایی همبستگی جمهوری خواهان ایران
۱۶ بهمن ۱۳۹۶

از: ایران امروز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.