ژنرال ارشد ارتش آمریکا: کشورهای عربی علیه ایران متحد شوند

چهارشنبه, ۲۱ام شهریور, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن


ژنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، از کشورهای عربی خاورمیانه خواست تا مانع از اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه بشوند. ووتل از کشورهای عربی خواست به اختلافات بین خود پایان داده و متحد عمل کنند.

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه ۲۱ شهریور (۱۲ سپتامبر) در گزارشی که از کویت ارسال کرده، خبر از تلاش‌های ژنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکز ارتش آمریکا، برای برقراری وحدت بین کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی ایران داده است.

این ژنرال چهار ستاره‌ ارتش آمریکا از کشورهای عربی خواسته است به اختلافات و تنش‌های میان خود پایان داده، به طور متحد علیه اقدامات ایران وارد عمل شوند.

او فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه را باعث ایجاد بی‌ثباتی و بحران در منطقه دانسته است.

وحدت کشورهای عربی

ژنرال جوزف ووتل،، فرمانده ارتش آمریکا در خاورمیانه، برای شرکت در کنفرانسی نظامی به کویت سفر کرده است. در این کنفرانس قرار است از جمله عربستان سعودی و قطر شرکت کنند.

رویکرد رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در ارتباط با رفع اختلافات موجود عمدتا متوجه تنش دیپلماتیک بین عربستان و متحدان عربی‌اش با امیرنشین قطر است.

ووتل درباره وضعیت امنیتی منطقه گفته است: «دو تهدید دائمی برای امنیت ما در این منطقه وجود دارند: یکی اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی است و دیگری تهدیدهای برخاسته از فعالیت سازمان‌های افراط‌گرا و خشونت‌طلب.»

این ژنرال ارتش آمریکا که در عین حال مسئولیت هدایت نیروهای نظامی این کشور در خاورمیانه را برعهده دارد از کشورهای عربی خواست منافع و مصالح امنیتی مشترک خود را بر همه مسائل دیگر ارجح بشمارند و از این رو، به تنش‌ها و اختلافات پایان دهند.

مناسبات قطر و عربستان در ژوئن سال ۲۰۱۷ تیره شد. در آن هنگام عربستان و متحدان آن کشور همه مناسبات دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. آن‌ها مدعی شدند که قطر با دشمن عربستان در منطقه، یعنی با ایران، همکاری دارد و در عین حال از اخوان المسلمین در مصر حمایت می‌کند.

کویت به‌موازات تلاش‌های آمریکا و اقدامات ژنرال جوزف ووتل، در این کنفرانس نظامی نقش میانجی بین عربستان و قطر را بازی می‌کند.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.