خبرنگار صداوسیمای ایران به «ایران اینترنشنال» پیوست

دوشنبه, 28ام بهمن, 1398
اندازه قلم متن

al_021520.jpg

العربیه – یکی از خبرنگاران صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران که برای ماموریت به آلمان اعزام شده بود، با حضور در شبکه «ایران اینترنشنال»، اخباری که درباره پیوستن او به این شبکه منتشر شده بود را تایید کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تابناک، شنبه ۱۵ فوریه ۲۰۲۰، شبکه ایران اینترنشنال شب گذشته، گفت‌وگویی با «احمد صمدی»، خبرنگار اعزامی صداوسیمای ایران به آلمان منتشر کرد.

صمدی با حضور در استودیو این شبکه در لندن، درباره روابط ایران و ناتو سخن گفت.

بر اساس این گزارش، حضور صمدی در شبکه ایران اینترنشنال، همکاری خبرنگار صداوسیمای ایران را با این شبکه و احتمالا قطع همکاری او با تلوزیون ایران را تایید می‌کند.

سابقه این خبرنگار نشان می‌دهد که او پس از پایان ماموریت سه ساله‌اش در آلمان، درخواست یک سال مرخصی بدون حقوق می‌کند و در این کشور می‌ماند، سپس در این مدت امور شغلی و اقامتش را پیگیری می‌کند و بازنمی‌گردد و در حال حاضر نیز در لندن به سر می‌برد.

پیش از این نیز، نیرو‌های سابق از شبکه‌های مختلف از جمله شبکه‌های «بی‌بی‌سی فارسی و من‌وتو»، به شبکه ایران اینترنشنال پیوسته بودند.

تابناک در ادامه نوشت که صرفاً این خبرنگار اعزامی نبوده که بازنگشته و ظاهراً این اتفاق برای شماری دیگری از خبرنگاران صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز رخ داده اما این موضوع رسانه‌ای نشده است.

پیش از این امیر توحید فاضل، دبیر سیاسی، خبرنگار حوزه دولت و مجلس خبرگزاری موج نیز از تیم خبرنگاران همراه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، جدا شد و در کشور سوئد درخواست پناهندگی داد.

مزدک میرزایی، گزارشگر باسابقه ورزشی در صداوسیمای ایران هم بعد از اینکه ماه‌ها در صداوسیما بدون آنتن و برنامه بود به بریتانیا مهاجرت کرد و به شبکه ایران اینترنشنال پیوست.

او که مدتی با صداوسیما دچار اختلاف شده بود و فعالیتی در گزارش‌ها و برنامه‌های ورزشی نداشت، تصمیم به مهاجرت گرفت.

مزدک میرزایی از نسل گزارشگران و مجریان فوتبالی است که با برنامه‌هایی مثل «فوتبال برتر» و «نود» و «گزارش ورزشی» همکاری داشت.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.