پخش اعتراف اجباری دختر آبادانی با هدف رد اتهام تجاوز جنسی

جمعه, 2ام آبان, 1399
اندازه قلم متن

صداوسیمای جمهور اسلامی اقدام به انتشار ویدیویی از اعترافات اجباری زن جوان آبادانی کرد که روز چهارشنبه مورد ضرب‌وشتم و تعرض قرار گرفته بود.

تصویر زنی که در ویدیوست مات شده و او در آن می‌گوید از مردی که به خانه‌اش رفته و از سوی خانواده‌اش مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته، باردار نیست. او اشاره‌ای به تعرض مامور حراست پالایشگاه به خودش و همچنین انگیزه اصلی درگیری‌اش با خانواده‌ شخصی که به خانه‌ آنها رفته بوده، نمی‌کند.

منابع ایران اینترنشنال دلیل درگیری را «تجاوز» احمد جهان‌نژادیان، سرپرست سابق حمل‌ونقل پالایشگاه آبادان، به این دختر ذکر کرده و گفته‌اند او تصمیم داشته به خانواده مرد بگوید که چه اتفاقی برایش افتاده است.

بر اساس اطلاعات ایران اینترنشنال، این زن جوان پیشتر کارمند پالایشگاه نفت بوده و زیر نظر جهان‌نژادیان کار می‌کرده است.

در ویدیویی که صداوسیما از این زن منتشر کرده، او بدون اشاره به موضوع «‌تجاوز» می‌گوید که نمی‌داند «رسانه‌های خارجی» درباره درگیری چه می‌گویند و تاکید می‌کند: «پرونده را از طریق قانونی دنبال می‌کنم.»

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، جهان‌نژادیان به دلیل تخلفات مالی از سمتش کنار گذاشته شده است. 

داریوش معمار، روزنامه نگار، که نخستین بار ویدیوی ضرب‌وشتم این دختر را منتشر کرد، روز جمعه در توییتی نوشت زن را شبانه برای ضبط اظهاراتش به در خانه احمد جهان‌نژادیان برده‌اند. او افزود: «گفته شده او را تحت فشار قرار داده اند بگوید حالت عادی نداشته، در خصوص رفتار جنسی آقا چیزی نگوید و به فرد حراستی رضایت بدهد.»

 

در همین حال وب‌سایت «راه دانا» هم فیلمی تقطیع‌شده را از اعترافات اجباری این زن جوان و همچنین فردی که گفته می‌شود پدر اوست را منتشر کرده است.

در این فیلم‌ها این مرد می‌گوید که دختر به دلیل بیماری عصبی دارو مصرف می‌کند.

او بدون اشاره به جزئیات، دلیل درگیری رخ داده را «نزاع خانوادگی» ذکر کرده و بدون توضیح بیشتری می‌گوید که «نزاع خانوادگی بین خودشان» بوده است. 

این در حالی است که در برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی گفته شده که پدر این دختر درگذشته است.

زن جوان نیز در فیلم منتشر شده می‌گوید که در پارکینگ خانه سه ماشین دیده و فکر کرده که این مرد در خانه است و تصمیم داشته وقتی خود او حضور دارد «موضوعات» را به زنش بگوید. 

او در فیلم دیگری نیز می‌گوید که وقتی پسر خانواده گفته پدرش در خانه نیست، از او خواسته با پدرش تماس بگیرد و بخواهد که به خانه بیاید. او می‌گوید فقط یک کاتر همراهش بوده است.

پیش از این شرکت پالایش نفت آبادان اعلام کرده بود که این ویدیو مربوط به «اختلافات و مشاجرات خانوادگی» یکی از کارکنان پالایشگاه در منطقه مسکونی سازمانی بوده است.

داریوش معمار پیشتر در توضیح ویدیوی ضرب‌وشتم زن جوان نوشته بود او از سوی یک مدیر دولتی مورد «تجاوز» واقع شده بود.

 

 

بر اساس گزارش او،‌ این زن برای اعتراض به همین مساله به منزل مسکونی احمد جهان‌نژادیان مراجعه می‌کند و در پی درگیری با خانواده‌اش و مامور حراست منطقه، بعد از ضرب‌وشتم روی زمین تحت کنترل نگه داشته می‌شود.

با این حال، رییس کل دادگستری خوزستان دلیل درگیری را «اختلاف قدیمی و همچنین تسویه مالی» ذکر کرده است. 

صادق مرادی بدون اشاره به جزئیات گفته است که طبق اظهارات این زن جوان «موارد دیگری نیز مطرح» است که تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

صداوسیمای آبادان نیز فیلمی را از اعضای خانواده این مرد و خانه او منتشر کرده است. در این فیلم یک زن که به نظر می‌رسد همسر این مرد است می‌گوید که این زن جوان با «شوکر، کارد و اسید و تینر» به خانه آنان رفته و خواسته که به او پول و طلا بدهند.

او ادعا می‌کند که این دختر ابتدا چاقو را زیر گردن یکی از پسرانش گذاشته، بعد زیر گردن دخترش و بعد زیر گردن خود او.

مرد نیز در فیلم می‌گوید که دو پسرش در کنار مادرشان بوده‌اند، اما نمی‌توانستند به او نزدیک شوند چون به آنها شوکر می‌زده است.

خشم عمومی از آزار جنسی مامور حراست 

در رسانه‌های اجتماعی علاوه بر ضرب‌وشتم این زن جوان، دستمالی شدن او از سوی یک مامور حراست نیز بازتاب گسترده‌ای داشته است.

پایگاه خبری خورنا نوشت که نام این مامور مهدی کاظمی است که از سوی پلیس بازداشت شده است.

امیرسام کمایی، معاون نیروی انتظامی، نیز تایید کرده که مامور حراست فیزیکی پالایشگاه به دلیل «رفتار غیراخلاقی» بازداشت شده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.