نامه نظام پرستاری ایران به روحانی: ۳۰ پرستار دیگر در آبان‌ماه بر اثر کرونا جان باختند

یکشنبه, ۹ام آذر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به گسترش اعتراض و نارضایتی‌های کادر درمان و همچنین افزایش قربانیان در میان پرستاران بر اثر ابتلا به کرونا هشدار دادند.

آنان در نامه خود به بی‌توجهی به مشکلات و نیازهایشان در ایام کرونا از جمله «خستگی، فرسودگی و سختی کار، کمبود نیرو، کاهش در پرداخت‌ها، عدم تحقق کامل فوق‌العاده ویژه، نبود ایمنی شغلی و ابتلای بالای آنان به بیماری و اجرا نشدن مصوبات ستاد ملی کرونا» اشاره کردند.

پس از شیوع کرونا در ایران، این پنجمین بار است که اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران به رییس‌جمهوری این کشور نامه می‌نویسند.

در این نامه آمده که «فقط در آبان‌ماه»، ۳۰ پرستار در سراسر ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین بر اساس این نامه، تاکنون شمار پرستاران جان‌باخته بر اثر کرونا در ایران به ۸۴ نفر رسیده، ۵۰ هزار پرستار به این بیماری مبتلا شدند و هشت هزار نفر نیز از خدمت منفک شده‌اند.

اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران درباره فشار کاری پرستاران اضافه کردند: «در برخی از بیمارستان‌ها و بخش‌های کرونا هر ۱۰ بیمار و بلکه بیشتر به یک پرستار سپرده می‌شود.»

در این نامه از روحانی خواسته شده کارگروهی «برای تامین حقوق مادی، معنوی و شرایط  کاری مناسب‌تر مدافعین سلامت» تشکیل دهد و این کارگروه ضمن بررسی موارد مطروحه، نتایج ماهانه آن را با همکاری سازمان نظام پرستاری به ستاد ملی کرونا گزارش دهد.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.