دستور «برخورد سریع» با تبلیغ با مانکن‌های زنده در کرمانشاه

شنبه, ۱۵ام آذر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

عکس‌هایی که از مانکن‌های زنده زن در ویترین فروشگاهی در کرمانشاه منتشر شده است

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در واکنش به استفاده از مانکن‌ زنده زن در ویترین یک فروشگاه و تبلیغات یک مدل زن در یکی از بناهای تاریخی این استان، از دستور برخورد سریع و فوری با این واحد صنفی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شهرام کرمی روز شنبه، ۱۵ آذرماه، ضمن انتشار عکس‌های این مانکن‌های زنده زن در فضای مجازی با انتقاد از حجاب آنها گفت که این فروشگاه در محوطه یکی از بناهای تاریخی استان کرمانشاه که به گفته او برای مردم این منطقه اهمیت مذهبی بالایی دارد، با استفاده از یک مدل زن بی‌حجاب برای پوشاک خود تبلیغ کرده است.

آقای کرمی اقدامات این فروشگاه را «خلاف قوانین»، «عرف» و «شرع اسلامی» دانسته است.

او در حالی که اقدامات تبلیغاتی این فروشگاه را «حرکات هنجارشکنانه» خوانده که پیش از این در چند شهر دیگر ایران دیده شده گفت: «اجازه نخواهیم داد عده‌ای فریب‌خورده، «دسیسه‌های دشمنان» را برای زیر پا گذاشتن ارزش‌های اسلامی این‌گونه در کشور و کرمانشاه اجرایی کنند.»

دادستان کرمانشاه از دستور برخورد سریع و فوری با این واحد صنفی جهت پلمب و دستگیری صاحب آن و مانکن‌ها خبر داده است.

مانکن زن در ویترین فروشگاه پوشاک در مشهد
مانکن زن در ویترین فروشگاه پوشاک در مشهد

استفاده از مانکن زنده در یکی از فروشگاه‌های پوشاک مشهد نیز در آبان‌ماه امسال با اقدام سریع دستگاه قضایی و پلیس روبه‌رو شد. با وجود انتشار عکس‌هایی از مانکن زنده در ویترین این فروشگاه در فضای مجازی، صاحب این واحد صنفی این موضوع را رد کرد.

حضور یک زن در کنار بیلبورد تبلیغاتی یک سالن آرایش زنانه در بابل
حضور یک زن در کنار بیلبورد تبلیغاتی یک سالن آرایش زنانه در بابل

پیش از این نیز حضور یک زن در بیلبورد تبلیغاتی یک سالن آرایش در شهر بابل در سال ۱۳۹۸ با واکنش‌های بسیاری از سوی مسئولان این شهرستان و رسانه‌های اصولگرا مواجه شد.

امام جمعه بابل این حرکت را «خودنمایی یک زن و تبلیغ با هدف جا انداختن در تبلیغات با استفاده ابرازی از یک زن» خوانده و گفته بود: «این حرکت انجام شد تا افکار عمومی جامعه را محک بزنند.»

پس از استقرار جمهوری اسلامی ایران، حضور زنان در تبلیغات با محدودیت‌ها و موانع بسیاری همراه شده است. در قانون تبلیغات کشوری «هرگونه استفاده ابزاری از زن در تبلیغات» و «استفاده از جذابیت‌های جنسی» ممنوع اعلام شده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.