تصمیم تازه فدراسیون فوتبال؛ بازگشت تماشاگران مرد به ورزشگاه‌ها، ورود زنان ممنوع

دوشنبه, 3ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

بازگشت تماشاگران مرد به ورزشگاه‌ها، ورود زنان ممنوع

در فاصله سه روز پس از اعلام احتمال بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها، خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه پاسداران اعلام کرده است که به دلیل آن‌چه «نبود زیرساخت‌های مناسب» خوانده، ورود زنان تماشاگر به ورزشگاه‌ها مقدور نیست. 

۳۰دی، رسانه‌های ایران به نقل از «مهدی تاج»، رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی خبر دادند که «نهادهای بالادستی»، اجازه بازگشت هواداران به ورزشگاه‌های فوتبال را داده‌اند. 

خبرگزاری «فارس» نیز در خبری عنوان کرده بود رییس فدراسیون در نامه‌ای به سازمان لیگ، خواهان برنامه‌ریزی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها در رقابت‌های هفته‌های آتی لیگ برتر شده است. 

«منصور قنبرزاده»، نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی، امروز (دوشنبه) به رسانه‌ها گفته است ۳۰ درصد از جایگاه‌های برخی از ورزشگاه‌ها برای حضور تماشاگران اختصاص داده شده و «فعلا» امکان حضور بیشتر تماشاگران وجود ندارد. 

این یعنی در بازی استقلال و ملوان که پنج‌شنبه۶بهمن‌ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، کمتر از ۲۰ هزار «مرد» اجازه حضور در ورزشگاه را خواهند داشت. 

خبرگزاری «تسنیم» دیگر رسانه وابسته به سپاه پاسداران با تایید خبر حضور اختصاصی دوباره مردان در ورزشگاه‌ها، از قطعی بودن ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران خبر داده است. 

براساس اسنادی که گروه «بلک ریوارد» از هک خبرگزاری «فارس» منتشر کرده بود، مشخص شد مهدی تاج به نهادهای امنیتی و سپاه پاسداران گفته بود در صورتی که او رییس فدراسیون فوتبال ایران بود، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، فشارهای خود از روی این فدراسیون برای حضور زنان را از روی فوتبال ایران برمی‌داشتند. 

او در بازگشت به این فدراسیون، درهای ورزشگاه را به روی زنان گزینشی که پیش از این اجازه نشستن در طبقه دوم ورزشگاه را داشتند هم بست. 

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.