قتل مشکوک یک مدیرعامل

چهارشنبه, 5ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

deadCeo.jpgصدای آمریکا – خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به نقل از فرمانده انتظامی خرم‌آباد نوشت:« حشمت الله بهرامی مدیرعامل سابق شرکت پگاه لرستان پس از برکناری از سمت خود توسط افراد ناشناس با ضرب گلوله به قتل رسید.»

به گفته سرهنگ نبی‌الله قاسمی فرمانده انتظامی خرم‌آباد این حادثه عصر روز دوشنبه پس از برکناری وی از مقام خود در محور شهرستان چگنی به خرم‌آباد رخ داد.

وی گفته است: «در این حادثه فرد یا افرادی با شلیک گلوله به سمت خودروی مدیرعامل سابق شرکت پگاه لرستان وی را به قتل رساندند و متواری شدند.»

به گفته قاسمی، علت قتل توسط کارشناسان پلیس آگاهی در دست بررسی است و تلاش برای دستگیری قاتل ادامه دارد.

حشمت‌الله بهرامی در نهم خردادماه ۱۳۹۷ و در دولت دوم حسن روحانی به‌ عنوان مدیرعامل شرکت پگاه لرستان منصوب شده بود.

امسال در ۲۱ امرداد ۱۴۰۱ خبر مرگ مشکوک مدیرعامل مجتمع پتروشیمی زاگرس در وبسایت «اول فارس» که اخبار محلی استان فارس را پوشش می‌دهد به نقل از منابع محلی منتشر شد. بر اساس این گزارش پیکر بی‌جان شهریار جهرمی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی زاگرس حوالی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز سی‌ام امرداد در کوه‌های مجاور محور فیروزآباد به جم در نزدیکی روستای سمنگان شهرستان مُهر در استان فارس پیدا شد.

در ادامه این خبر آمده بود که هنوز اطلاعات دقیقی از علت مرگ وی در دست نیست اما بر اساس بررسی‌های اولیه جراحت‌های ناشی از سقوط از پرتگاه، علت مرگ وی بوده است.

علیرضا درودچی مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفته بود که پیکر برای تحقیقات تکمیلی به شیراز انتقال داده شده تا بعد از کالبد شکافی و معاینات علت نهایی مرگ مشخص شود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده شهریار جهرمی در روز حادثه برای حضور در یک مراسم ختم راهی یکی از شهرهای جنوبی استان فارس شده و در مسیر بازگشت به سمت فیروزآباد، اتومبیل وی سالم در محلی پارک بود که کنار پرتگاه قرار داشت.

از آغاز اعتراضات تعداد تلفات در نیروهای ویژه پلیس، بسیج، سپاه پاسداران و همچنین لباس شخصی‌ها به ده‌ها نفر رسیده اما به نظر می‌رسد نهادهای مسئول علت مرگ را حوادث مختلف اعلام می‌کنند. در همین ارتباط گزارش شد که رضا خانی چگنی عضو تیپ ۵۷ سپاه لرستان هنگام مأموریت در شمال غربی ایران بر اثر «اصابت صاعقه» کشته شده است!

همچنین روزنامه اسرائیلی «اورشلیم پست» ۲۴ ژوئیه (دوم امرداد) گزارش داده بود یکی از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی مرتبط با صنایع موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شیراز به قتل رسیده است. نام این فرد سعید ثمردار مطلق اعلام شد که بر اساس اطلاعیه تشییع جنازه‌اش درجه «سروان» داشته است.

مراسم تشییع جنازه و دفن او ۲۶ تیرماه برگزار شد. روی یکی از اعلامیه‌ها از عبارت «شهید» در مورد او استفاده شده و همچنین تأکید شده مراسم تدفین او در «گلزار شهدا» برگزار می‌شود.

پس از ترور حسن صیادخدایاری از افسران ارشد «سپاه قدس» مرگ‌های مشکوک زنجیره‌ای عوامل موشکی و پهپادی سپاه پاسداران در چند شهر ایران از جمله کرج، مراغه، خمین و سمنان آغاز شد اما دلایل مرگ آنها «تصادف حین مأموریت»، «سقوط از تراس منزل» یا «بیماری و مسمومیت» اعلام شد. به نظر می‌رسد با تشدید وضعیت بحرانی رژیم، قتل‌های هدفمند و تصفیه‌های داخلی نیز بیشتر می‌شود.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.