آمریکا شرکت «ابرآوران» را به دلیل کمک به سانسور اینترنت تحریم کرد

جمعه, 12ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

آمریکا شرکت «ابرآوران» را به دلیل کمک به سانسور اینترنت تحریم کرد

ایران وایر

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا شرکت ابرآوران را به دلیل همکاری با حکومت جمهوری اسلامی برای سانسور اینترنت تحریم کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۲ خرداد، توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده است،  پویا پیرحسین‌لو و فرهاد فاطمی،‌ از موسسان و مدیران شرکت ابرآوران و نیز یک شرکت وابسته به آن در امارات متحده عربی هم تحریم شده‌اند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمده که شرکت ابرآوران یکی از شرکای کلیدی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران برای توسعه «شبکه ملی اطلاعات» است که برای قطع ارتباط مردم ایران با اینترنت جهانی طراحی شده است.

این بیانیه افزوده شرکت ابرآوران ارتباط نزدیکی با سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی، از جمله وزارت اطلاعات دارد و مدیران ابر آروان روابط گسترده‌ای با مقامات ارشد دولتی ایران دارند.

به نوشته وزارت خزانه‌داری آمریکا، دولت ایران مرتباً از محدودیت و کاهش سرعت اینترنت برای سرکوب مخالفان استفاده کرده و انتشار اطلاعات معتبر در مورد نقض حقوق بشر را محدود می‌کند.

در نتیجه این تحریم‌ها، تمام اموال و منافع شرکت ابرآوران و دو مدیر تحریم شده آن در آمریکا مسدود خواهد شد.

شرکت ابرآوران در پاییز سال گذشته و در اوج اعتراضات سراسری ایران توسط اتحادیه اروپا نیز تحریم شده بود.

گروه هکری انانیموس که در پی آغاز اعتراضات سراسری ایران بسیاری از سامانه‌های جمهوری اسلامی را هک کرد،  پیش از این اعلام کرده بود که در بررسی اسناد هک شده مشخص شد که ابرآوران با دستور مقامات جمهوری اسلامی سایت‌هایی را  در ایران فیلتر کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.