یک زندانی با اتهاماتی امنیتی اعدام شد

یکشنبه, 13ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی که پیشتر به اتهام “اقدام علیه امنیت کشور از طریق تلاش برای انفجار در یک مجتمع وابسته به صنایع وزارت دفاع در اصفهان” به اعدام محکوم شده بود، سحرگاه امروز به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز یکشنبه سیزدهم اسفند یک زندانی با اتهاماتی امنیتی اعدام شد.

خبرگزاری صدا و سیما در زیر نویس شبکه خبر خود مدعی شد که این فرد در تاریخ هشتم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ “با هدایت افسر اطلاعاتی موساد، قصد داشت مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان را منفجر کند.”

کانال های نزدیک به نهادهای امنیتی نیز ویدیوهایی از انفجار را منتشر کرده و مدعی شده اند که این فیلم ها انفجار روی داده در مجتمع وزارت دفاع در اصفهان را نشان می دهد، این کانال ها مدعی شدند اعدام شخص مذکور در رابطه با این انفجارها صورت گرفته است.

تاکنون رسانه های رسمی و نهادهای متولی جزئیات بیشتری در رابطه با هویت زندانی اعدام شده و محل اجرای حکم اعدام وی را ارائه نداده اند.

در ماههای گذشته تعدادی از شهروندان ایرانی به اتهامات مختلف که همگی در “همکاری با اسرائیل” مشترک بودند اعدام شدند. از برجسته ترین این موارد اجرای حکم اعدام محسن مظلوم، پژمان فاتحی، وفا آذربار و هژیر فرامرزی چهار متهم پرونده موسوم به “بازداشت شدگان صومای برادوست” بود که مورخ نهم بهمن اجرا شد.

 

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.