تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران قهرمان مسابقات آسیا و اقیانوسیه شد

شنبه, 11ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران.آرشیو

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران روز شنبه یازدهم فروردین با پیروزی بر تیم ملی فیلیپین، قهرمان مسابقات آسیا و اقیانوسیه شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه به مصاف فیلیپین رفت و با نتیجه چهار بر صفر این تیم را شکست داد.

این اولین بار است که تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده است.

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران پیش از فینال، تیم‌های امارات متحده عربی، قرقیزستان و هند را شکست داده بودند تا در دومین حضور خود در این مسابقات، عنوان قهرمانی را به دست بیاورند.

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران سال گذشته در تایلند به عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کرده بود.

بر خلاف سایر کشورهای حاضر در این رقابت‌ها، هاکی روی یخ زنان در ایران قدمت زیادی ندارد و تیم ملی زنان کمتر از چهار سال پیش تشکیل شده است.

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران سال گذشته در شرایطی به عنوان دوم دست یافت که به گزارش ایسنا، به نقل از فاطمه اسماعیلی، ملی‌پوش ایرانی، وزارت ورزش پس از نایب قهرمانی آنان، تنها هزینه رفت و آمد را پرداخت.

کاوه صدقی، رئیس انجمن هاکی روی یخ ایران، در آن هنگام گفته بود که بخشی از هزینه‌ها توسط خود بازیکنان تأمین شد و «ایران مال» نیز پرداخت برخی از هزینه‌ها را بر عهده گرفت.

فقدان حمایت وزارت ورزش از فعالیت برخی رشته‌های ورزشی به ویژه در عرصه ورزش زنان موضوع تازه‌ای در ایران نیست و در گذشته نیز انتقادهایی به این موضوع وارد شده است.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.