دختر کیومرث پوراحمد خودکشی او را تکذیب کرد: پدرم برنامه‌های زیادی برای اجرا داشت اما خطر را احساس کرده بود

جمعه, 7ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

کیومرث پوراحمد خالق «قصه‌های مجید»

صدای آمریکا

پس از آن که خواهر کیومرث پوراحمد، موضوع خودکشی برادرش را رد و احتمال کشته شدن او را مطرح کرد، دختر کیومرث پوراحمد هم گفته‌های عمه خود را تایید کرد و گفت که پدرش خودکشی نکرده اما از خطر جانی خود مطلع بود.

دختر این کارگردان و فیلمنامه‌نویس مشهور سینمای ایران در گفتگویی با روزنامه اعتماد گفت:«ما مطمئن هستیم و می‌دانیم پدرم خودکشی نکرده است. پدرم قرار بود برای تدوین فیلم آخرش به تهران برگردد و برای آینده برنامه داشت، پدرم کلی پروژه داشت که می‌خواست آنها را به اتمام برساند. او می‌دانست چه بلایی می خواهد سرش بیاید، ولی اینکه خودش را کشته باشد به هیچ وجه درست نیست.»

دختر کیومرث پوراحمد در مورد ادعای عمه خود در فضای مجازی مبنی بر قتل پدرش تصریح کرد: «عمه‌ام هر چه نوشته درست است، اما در مورد رسیدگی به پرونده و جزئیات پرونده فعلا اصلا صحبت نخواهیم کرد تا زمان مناسب آن فرا برسد.»

او در مورد روز حادثه نیز گفت: «پدرم اکثرا هر چند وقت یک بار از شخصی که در شمال می‌شناخت ویلا اجاره می‌کرد و به شمال می‌رفت، چون می‌خواست بنویسد و خلوت کند. معمولا هم تنها به آنجا می‌رفت؛ یعنی اولین‌بار نبود که تنها به شمال رفته بود. قرار بود به تهران برگردد، چون قرارهای مختلف داشت، اما ناگهان آن اتفاق افتاد؛ روز حادثه صاحب ویلا به آنجا رفت و با آن صحنه روبه‌رو شد و به پلیس اطلاع داد. همه خانواده هر کدام به نوع خودمان بر این موضوع تاکید داریم که پدرمان شمال نرفت که خودش را بکشد.»

توران پوراحمد، خواهر ‎کیومرث پوراحمد، اواسط فروردین امسال در کامنتی زیر یکی از پست‌های یک صفحه اینستاگرام سینمایی نوشت: «برادر من را اول شکنجه‌ کردند و بعد جسد بی‌جان او را به دار آویختند.»

خبر درگذشت کیومرث پوراحمد، نویسنده و کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون ایران، روز ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ منتشر شد. ساعاتی پس از اعلام این خبر و در شرایطی که خبرگزاری‌های داخلی ایران به نقل از خانواده کیومرث پوراحمد دلیل مرگ را «ایست قلبی» عنوان کرده بودند.

خبرگزاری «تسنیم» به نقل از دادستان گیلان از خودکشی این کارگردان سینما خبر داد.

چند روز پس از خاکسپاری کیومرث پوراحمد یک فایل صوتی از او منتشر شد که می‌گفت:«حاکمیت آرزوی مرگ ما را دارد، آنها می‌خواهند که ما زودتر منقرض شویم، سکته کنیم و بمیریم. حتی جوانان هم اگر ذره‌ای مستقل باشند، حاکمیت دوست دارد آنها هم تصادف کنند و بمیرند و موی دماغش نباشند.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.