پیام کنگره دکتر غلامحسین صدیقی (کنگره چهارم) به زنان ایران

دوشنبه, 4ام خرداد, 1394
اندازه قلم متن

logosazemanha

در ۳۶ سال گذشته زن ستیزی یکی از پایه های ایدئولوژیک حکومت جهل در ایران بوده و جمهوری اسلامی در کنار نقض گسترده حقوق شما زنان ایران، در پی حذف تدریجی تان از عرصه های عمومی بوده است. حجاب اجباری، محدود کردن آموزش و اشتغال و خانه‌نشین‌ ساختن شما، تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، طرح ازدیاد جمعیت تحت عنوان “طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده”، ممنوعیت حضور شما در فعالیت های ورزشی و هنری، بویژه در زمینه موسیقی، تئاتر و سینما تنها نمونه هائی از زن ستیزی حکومت جهل و کوشش های آن برای حذف تدریجی شما از عرصه های عمومی هستند.

حکومت برای پیشبرد این اهداف دست اراذل و اوباش را در ارعاب، تهدید، سرکوب، تحقیر و توهین و اسیدپاشی به شما باز گذاشته و آمران و عاملان این جنایات تحت پیگرد قرار نمیگیرند. مسئولان نظام با بکار گرفتن عباراتی عوامفریبانه مانند “تعالی زن” یا “بهشت زیر پای مادران است” شما زنان ایران را از حق و حقوقتان محروم میسازد. “تعالی زن” برای جمهوری اسلامی معنائی جز محروم کردن شما از شغل، درآمد، تحصیل، ناپدید شدن از صحنه اجتماع، ورزش و هنر و موسیقی و تبدیل شما صرفا به وسیله‌ ای برای ازدیاد نسل ندارد.

اما علیرغم این همه تمهیدات و کار شکنی های رژیم، شما زنان ایران نه تنها در همه عرصه های زندگی و علمی و ورزشی چه در ایران و چه در سایر کشورهای جهان به پیشرفتهای غیر قابل انکاری دست یافته اید بلکه با مقاومت منفی و مدنی در هر فرصتی علیه سیاست های زن ستیزانه رژیم دست به اعتراض و مقابله زده و برنامه های رژیم را با شکستی مفتضحانه روبرو نموده اید.

کنگره چهارم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ضمن اینکه بار دیگر سیاست های زن ستیزانه جمهوری اسلامی را محکوم میکند، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط فعالان مدنی و سیاسی زن میباشد. ما نمایندگان کنگره آزادی ملت را جدا از آزادی زنان نمیدانیم و بار دیگر خاطرنشان میسازیم که خروج از وضعیت کنونی و برابری حقوق زن و مرد، بدون رهائی از بندهای جمهوری اسلامی و پایان دادن به هرگونه دیکتاتوری، تشکیل مجلس موسسان با رای آزاد مردم، تصویب قانون اساسی جدیدی که حافظ و ضامن حق حاکمیت و سایر حقوق و آزادی های ملت، کنترل قدرت های اجتماعی و برابری آحاد مردم صرفنظر از جنسیت، قومیت، باورهای سیاسی، مذهبی، اصل، نسب، نژاد، زبان، زادگاه و منشاء عقیده و ایمان باشد، میسر نمیگردد.

کنگره چهارم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
وین ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ برابر ۲ و ۳ مه ۲۰۱۵
انتشار از:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۳ خرداد ۱۳۹۴ برابر ۲۴ مه ۲۰۱۵
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.