پزشک معالج عباس کیارستمی «تخلف حرفه‌ای» داشته است

یکشنبه, ۲۴ام مرداد, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن
عباس کیارستمی تنها کارگردان ایرانی در جهان است که برای فیلم طعم گیلاس، جایزه نخل طلای جشنواره کن را برده است.

عباس کیارستمی تنها کارگردان ایرانی در جهان است که برای فیلم طعم گیلاس، جایزه نخل طلای جشنواره کن را برده است.

سیامک مره‌صدق، ناظر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در کمیته بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی، غیبت پزشک معالج اصلی در تمام طول مدت درمان این کارگردان سینمای ایران را «تخلف حرفه‌ای» توصیف کرده است.

به گزارش شنبه ۲۳ مرداد خبرگزاری خانه ملت، آقای مره‌صدق گفته است که عباس کیارستمی بعد از عمل پولیپ ‌روده، دچار عارضه خون‌ریزی ناشی از عمل شد «اما عمل دوم برای کنترل خون‌ریزی با سه روز تاخیر» انجام شد.

این نماینده مجلس همچنین گفته که «عدم حضور پزشک معالج اصلی در تمام طول مدت درمان در کنار بیمار» به منزله «تخلف حرفه‌ای» است.

آقای مره‌صدق توضیح داده است: «پزشک معالج پس از عمل اول به سفر رفته و این کار از نظر اصول پزشکی قابل تایید نیست».

او در عین حال گفته است که «این علت‌ها هیچ کدام نقش تعیین‌کننده‌ای در فوت بیمار ندارند».

از احمد میر در بیمارستان جم تهران، به عنوان پزشک معالج اصلی آقای کیارستمی نام برده شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفت‌وگویش با خانه ملت گفته که پرونده پزشکی عباس کیارستمی در فرانسه، تا ظهر ۲۳ مرداد به دست نظام پزشکی ایران نرسیده است.

اما رسول خضری، یک نماینده دیگر مجلس با تکذیب این مسئله، گفته که پرونده پزشکی عباس کیارستمی از فرانسه «رسیده و اکنون پرونده کامل است».

آقای خضری تاکید کرده است: «حال منتظر رای سازمان نظام پزشکی هستیم. ضمن آنکه نباید از این واقعیت دور شد که عمده مشکلات در روند پزشکی در ایران صورت گرفته، نه کشور فرانسه».

عباس کیارستمی، کارگردان نامدار سینمای ایران در جهان، دوشنبه ۱۴ تیرماه و در حالی که برای ادامه معالجه خود از ایران به فرانسه رفته بود، در پاریس درگذشت.

مرگ آقای کیارستمی و انتشار جزئیاتی از روند درمان این کارگردان سینما در ایران، واکنش‌های خشمگینانه‌ای در میان افکار عمومی و اهالی فرهنگ و هنر به دنبال داشت.

از جمله، داریوش مهرجویی، دیگر کارگردان مشهور سینما پزشکان عباس کیارستمی را «قاتل» توصیف کرد.

قرار شده تا یک کمیسیون، با بررسی پرونده پزشکی آقای کیارستمی، قصور احتمالی در روند درمان او را بررسی کند.

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران، اخیرا در نامه‌ای به رئیس سازمان نظام پزشکی، به او تاکید کرد که نتیجه این پرونده «هرچه سریعتر» اعلام شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هم به نقل از احمد کیارستمی، پسر این کارگردان درگذشته، خبر داده که قرار است «یک بنیاد» به یاد پدرش و آثار او راه‌اندازی شود.

از: رادیو فردا

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.