گفت‌وگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو بر سر ایران و منطقه

پنجشنبه, 27ام مهر, 1396
اندازه قلم متن

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و ولادیمیر پوتین در یک تماس تلفنی با یکدیگر پیرامون مسائل مختلف منطقه، از جمله برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند. اسرائیل به شدت مخالف ایجاد یک پایگاه نظامی ایران در خاک سوریه است.

بنیامین نتانیاهو و ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه (۱۸ اکتبر) در تماس با یکدیگر درباره راه‌حلی برای سوریه، رفراندوم کردهای عراق و هم‌چنین برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند. هنوز جزئیات کاملی از محتوای تماس تلفنی بنیامین نتانیاهو و ولادیمیر پوتین منتشر نشده است. این گفت‌وگوی تلفنی اقدامی از سوی اسرائیل بود..

بنیامین نتانیاهو روز سه‌شنبه (۱۷ اکتبر/ ۲۵ مهر) نیز در اورشلیم (بیت‌المقدس) در جریان دیدار با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، علاوه بر ابراز نگرانی درباره احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، در مورد گسترش حضور نظامی ایران در سوریه نیز هشدار داده بود.

محور اصلی گفت‌وگوهای نخست‌وزیر اسرائیل با وزیر دفاع روسیه، به گفته نتانیاهو، تلاش جمهوری اسلامی برای احداث پایگاه نظامی در سوریه بوده است. طبق اعلام دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، نتانیاهو گفته است: «ایران بایستی دریابد که اسرائیل اجازه چنین کاری را نخواهد داد».
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.