ابراهیم رئیسی و نسرین ستوده در لیست صدچهره تاثیرگذار مجله تایم

پنجشنبه, ۲۵ام شهریور, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

استان‌وایر – مجله آمریکایی «تایم» هر ساله فهرست ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذارتر جهان را معرفی می‌کند که در فهرست سال ۲۰۲۱ این مجله نام «ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهوری ایران، «ملا عبدالغنی برادر»، معاون رئیس دولت موقت طالبان و «نسرین ستوده»، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، به چشم می‌خورد.

این مجله ۱۰۰ فرد تأثیرگذار را در دسته‌های نوآوران، هنرمندان، رهبران، مخترعین، الگوها و … تقسیم‌بندی کرده است.

در بخش معرفی ابراهیم رئیسی آمده است که او نه با رای قاطع مردم کشورش بلکه با رای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در یک انتخابات مهندسی‌شده به ریاست ‌جمهوری ایران منصوب شد. انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد. تایم، رئیسی را «یار وفادار» و «جانشین احتمالی» علی خامنه‌ای دانسته است و در بخشی از این گزارش نوشت که رئیسی در اعدام هزاران زندانی سیاسی و اقلیت مذهبی در دهه ۱۳۶۰ نقش داشت.

از جمله دیگر شخصیت‌های حاضر در این فهرست می توان به نام «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری آمریکا و «کامالا هریس»، معاون اول جوبایدن، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و «نگوسی اوکونجو-ایوئلا» رئیس سازمان تجارت جهانی، «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر اسرائیل و «راشل والنسکی»، رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، اشاره کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.