پیام های تسلیت کانون نویسندگان ایران وپیام کانون نویسندگان ایران (در تبعید) و انجمن قلم ایران (در تبعید)به مناسبت درگذشت هوشنگ چالنگی

سه شنبه, 4ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

پیام کانون نویسندگان ایران (در تبعید) و انجمن قلم ایران (در تبعید) به مناسبت درگذشتِ هوشنگ چالنگی

هوشنگ چالنگی، از زمرهٔ شاعران «شعر دیگر» و «شعر موج نو» در دوم آبان ۱۴۰۰ چشم از جهان فروبست. این شاعر نوپرداز، اگر چه تا سال ۱۳۸۰ دفتری منتشر نکرد، اما از شاعران جریان ساز و تأثیر گذار شعر بود و بسیاری او را از برجستگانِ شعر ناب به شمار می آورند.

از ایشان، در دههٔ هشتاد سه دفتر شعر؛ «آنجا که می ایستی»، «نزدیک با ستارهٔ مهجور»، «زنگولهٔ تنیل» و «آبی ملحوظ» منتشر شد و در سال نخست دههٔ نود «گزیدهٔ اشعار» او نیز، به چاپ رسید.

کانون نویسندگان ایران (در تبعید) و انجمن قلم ایران (در تبعید)، درگذشت هوشنگ چالنگی را به خانواده و دوستداران وی و نیز، به خانوادهٔ فرهنگی کشور تسلیت گفته و یاد او را گرامی می دارند.

کانون نویسندگان ایران (در تبعید)

انجمن قلم ایران (در تبعید)

۲۴ اکتبر ۲۰۲۱ 

پیام تسلیت کانون نویسندگان ایران به مناسبت درگذشت هوشنگ چالنگی

هوشنگ چالنگی، شاعر و از پیشگامان موج نو شعر فارسی، روز یکشنبه دوم آبان درگذشت. چالنگی در سال ۱۳۲۰ در مسجدسلیمان دیده به جهان گشود و در دهه‌ی چهل خورشیدی با انتشار نخستین شعرهای خود در جنگ‌ها و نشریه‌های ادبی به شهرت رسید. اگرچه نخستین مجموعه شعر این شاعر به نام “زنگوله ی تنبل” با تأخیری طولانی در سال ۱۳۸۰ منتشر شد، نام او همواره به عنوان شاعری تاثیرگذار و الهام‌بخش شاعران منتسب به جریان‌های “شعر دیگر” و “شعر ناب” بر سر زبان‌ها بود.

کانون نویسندگان ایران درگذشت هوشنگ چالنگی را به خانواده، دوستان و دوستدارانش و به جامعه‌ی ادبی مستقل ایران تسلیت می‌گوید.

کانون نویسندگان ایران
دوم آبان ۱۴۰۰ 

اخبار امروز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.