تشییع جنازه پاسداران رژیم بشار اسد در تهران؛ حسین سلامی: صدای شمشیرها را بشنوید

شنبه, 15ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

444.jpg

کیهان لندن – در تهران روز پنجشنبه ۱۳ امرداد مراسم تشییع جنازه ۵ نفر از نیروهای عضو «سپاه قدس» بازوی برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برگزار شد.

در این مراسم یکی از تابوت‌ها متعلق به عبدالله اسکندری از سرداران سپاه بود که سال ۱۳۹۳ در سوریه کشته شد و چهار تابوت دیگر متعلق به به نیروهایی بود که سال ۱۳۹۴ در عملیات خانطومان سوریه کشته شدند و اجساد آنها پس از شش سال با آزمایش DNA شناسایی شده است.

در عملیات خانطومان (شهری استراتژیک در مسیر حلب- دمشق) به خاطر اشتباهات تاکتیکی نیروهای «سپاه قدس»، حزب‌الله و فاطمیون (افغان‌ها) مخالف بشار اسد [جبهه النصره] به آنها پاتک زدند و ده‌ها نفر که اغلب از استان‌های شمالی ایران بودند کشته و زخمی شد و شهر سقوط کرد. تلفات نیروهای وابسته به سپاه آنقدر زیاد بود که جسد بسیاری از آنها در همانجا باقی‌ماند. عملیات خانطومان چنان شکست افتضاحی بود که حتا قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس می‌گفت، «روی رفتن به مازندران را ندارم!»

حالا در حالی که خود قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا کشته شده، یکی از سخنران اصلی مراسم تشییع جنازه کشته‌شدگان آنزمان حسین سلامی فرمانده سپاه بود که به مناسبت روزهای عزاداری محرم جنگ سوریه را با ماجرای کربلا مقایسه کرد و برای لاپوشانی افتضاح تاکتیکی سپاه در آن عملیات در خطابه‌ای پر سوز و گداز گفت، «امروز نایب امام زمان در میدان نبرد ایستاده و آنهایی که وفاداراند و تا پایان در میدان می‌مانند، قهرمان هستند… در آنسو نیز مستکبران ایستادند که شما صدای رد و بدل شدن شمشیرها را می‌شنوید! عاشورای امروز برای آن است که ما نسبت‌مان را با امام مشخص کنیم. ببینیم کجای این معرکه هستیم و بدانیم که در جغرافیای این نبرد خنثی وجود ندارد.»

او همچنین تأکید کرد «اسلاف ما پیکرهای شهیدانی است که از شام آمدند. این کاروان از شام آمده و پیام‌آور حضرت زینب کبری برای زنان باکرامت جامعه ماست. این شهیدان سرافراز نشان دهنده صدق وعده ما هستند که تا پایان می‌مانیم. این استخوان‌ها نشان دهنده این حقیقت است که شهادت همچنان زنده است و جهاد ادامه دارد.»

رحیم کابلی، مصطفی تاش موسی، محمدامین کریمیان و عباس آسمیه پاسدارهایی هستند که گروه‌های تجسس جسدهای آنها را پیدا کرده و از طریق آزمایش DNA شناسایی و به ایران منتقل شده‌اند. در وصیتنامه وحید کابلی آمده «همه شما را سفارش می‌کنم در گفتار و عمل پشتیبان ولایت فقیه باشید!»

محمدامین کریمیان طلبه حوزه‌های علمیه بود و هیچ سابقه نظامی نداشت اما مادرش می‌گوید بزرگترین آرزوی او «شهادت» بود. عباس آسیمه با مدرک دیپلم استخدام بخش هوا و فضای سپاه شد و بعدها از دانشگاه آزاد قزوین کارشناسی مدیریت بازرگانی گرفت.

سردار پاسدار اسکندری مدیرکل پیشین «بنیاد شهید و امور ایثارگران» استان فارس بود که در سال ۱۳۹۳ در درگیری با گروه «احرار الشام» از مخالفان رژیم اسد کشته شد اما بعدها با «روایت‌سازی» ادعا شد او توسط داعش کشته شده است. این روایت‌سازی و تحریف برای آن بود که هدف اصلی اعزام سپاه پاسداران به سوریه که کمک به حفظ رژیم بشار اسد بود لاپوشانی شده و ادعا و تبلیغ شود که این نیروها برای جنگ با داعش به سوریه رفته‌اند.

اتفاقاً سلامی در سخنرانی خود در این تشییع جنازه به این واقعیت نیز اعتراف می‌کند و می‌گوید «در سوریه می‌خواستند نظام را ساقط کنند اما انقلاب اسلامی با رهبری با قوت ایستاد و نظام سوریه نیز ایستادگی کرد. این یک شاخص است. آمریکا، اروپا و مرتجعین عرب همه می‌خواستند او نایستد، اما او ایستاد. او الان پیروز است!»

در واکنش به تشییع جنازه سپاهیان پاسدار انقلاب اسلامی در تهران تحلیلگران نزدیک به این نهاد نظامی- امنیتی در توجیه حضور نظامی سپاه در سوریه ادعا کردند نیروهای «مدافعان حرم» سبب ارتقاء بخش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی شده و نمودی از قدرت جمهوری اسلامی در تشکیل ائتلاف‌ منطقه‌ای به شمار می‌رود!

به نقل از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.