«حمایت کامل» ارتش از پلیس در پی اعتراضات به مرگ مهسا امینی و حجاب اجباری

جمعه, 1ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

همزمان با بیانیه‌های تهدیدآمیز مقام‌های قضایی و انتظامی در خصوص برگزاری تجمع‌های اعتراض‌آمیز در پی کشته شدن مهسا امینی، ارتش ایران هم در بیانیه‌ای بر حمایت خود از نیروی انتظامی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارتش در بیانیه‌ای که روز جمعه، یکم مهر، منتشر کرد، ضمن محکوم کردن «توهین به ساحت مقدس قرآن، پرچم و مقدسات» اعلام کرده است که این ارگان نظامی از نیروی انتظامی «حمایت کامل» می‌کند.

در حدود یک هفته‌ای که از آغاز اعتراضات می‌گذرد، به‌رغم تلاش رسانه‌های حکومتی بر وجود «انحراف» در اعتراضات، تنها یک ویدئو از آتش زدن پرچم ایران منتشر شده که آن هم به نظر می‌رسد صحنه‌سازی باشد.

در همین حال در این مدت همزمان با برگزاری تجمع‌های اعتراضی در سراسر ایران، اخبار غیر رسمی از عدم همراهی ارتش با سپاه و حتی «مواجهه» آن در درگیری‌های روز چهارشنبه، ۳۰ شهریور، در سقز حکایت داشتند. اما هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرد و بعدتر برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی این خبر را جعلی خواندند.

اما از سوی دیگر برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و همین طور معترضان خیابانی خواستار همراهی ارتش با مردم شده‌ و شعار داده‌اند که «ارتش یار ما باش».

در همین حال علی کریمی، فوتبالیست سابق و شناخته‌شده ایرانی که در روزهای گذشته پست‌های متعددی در حمایت از حرکت‌های اعتراضی مردم منتشر کرده، روز پنج‌شنبه در توئیتی خطاب به «ارتش ایران» نوشت: «یه وطن منتظر شماست، نذارید خون بی‌گناه ریخته بشه.»

تصویری از تظاهرات اعتراضی پس از درگذشت مهسا امینی در تهران

سپاه اعتراضات خیابانیِ ایران را «فتنه» خواند، خواستار «برخورد عبرت‌آموز» شد

در دو روز گذشته مقام‌ها و نهادهای قضایی و نظامی ایران بر برخورد با معترضان که از آن‌ها با نام «اغتشاشگر» نام می‌برند تاکید کرده‌اند.

از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه، ۳۱ شهریور، با انتشار بیانیه تندی، اعتراضات خیابانی اخیر را «فتنه» نامید و از قوه قضائیه خواست با «دروغ‌پردازان» در فضای مجازی، برخورد «عبرت‌آموز» داشته باشد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.