تعلیق موقت پروازهای “لوفت‌هانزا” به تهران به دلیل وضعیت نامشخص امنیت حریم هوایی ایران

سه شنبه, 11ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

تعلیق موقت پروازهای "لوفت‌هانزا" به تهران به دلیل وضعیت نامشخص امنیت حریم  هوایی ایران

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا پروازهای خود به مقصد تهران را به طور موقت به حال تعلیق درآورد. AFP/Archivos

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در بیانیه‌‍‌ای اعلام کرد پروازهای خود به مقصد تهران را به دلیل وضعیت نامشخص امنیت حریم هوایی ایران به حال تعلیق درآورده است. این تصمیم، در پی حمله پهپادی به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان اعلام شد.

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، در بیانیه‌ای که بر روی پایگاه اینترنتی این شرکت منتشر کرد، اعلام کرد: با توجه به وضعیت نامشخص امنیتی کنونی برای حریم هوایی ایران، در اطراف فرودگاه تهران، خطوط هوایی گروه لوفت‌هانزا تمامی پروازهای خود از تهران را تا تاریخ سه‌شنبه ۳۱ ژانویه به حال تعلیق درآورده و لغو کرد.

بر اساس این بیانیه، گروه امنیتی لوفت‌هانزا به ارزیابی وضعیت امنیتی ورود و خروج پروازها از فرودگاه تهران و کلیه حریم هوایی ایران ادامه می‌دهد.

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا، در بیانیه خود، اعلام کرد: به محض اینکه اطلاعات دقیقی درباره امنیت حریم هوایی ایران داشته باشیم برای برقراری یا عدم برقراری مجدد پروازهای خود به مقصد ایران تصمیم خواهیم گرفت.

با وجود اینکه شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا از تعلیق پروازهای خطوط هوایی این شرکت تا روز۳۱ ژانویه خبر داده است اما پیگیری‌های بخش فارسی ار‌اف‌ای از شرکت‌های خدمات مسافرتی در ایران حاکی از آن است که احتمال می‌رود پروازهای این شرکت به مقصد تهران تا پایان هفته تعلیق شود.

شامگاه شنبه هشتم بهمن، بنا بر تایید وزارت دفاع ایران، یکی از مراکز نظامی وابسته به این وزارتخانه در اصفهان هدف حمله پهپادی قرار گرفت.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.