اژه‌ای به ضابطین قضایی: برخورد با هر نوع عامل آزردگی مردم مؤمن

دوشنبه, 7ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، به ضابطین قوه قضاییه دستور داد که با «هر نوع ناهنجاری خلاف قانون و شرع» که «در ملاء‌عام رخ می‌دهد و سبب آزردگی مردم مؤمن می‌شود»، برخورد کنند.

ایران وایر

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، به ضابطین قوه قضاییه دستور داد که با «هر نوع ناهنجاری خلاف قانون و شرع» که «در ملاء‌عام رخ می‌دهد و سبب آزردگی مردم مؤمن می‌شود»، برخورد کنند.

آقای محسنی اژه‌ای روز دوشنبه ۷ فروردین در جلسه شورای عالی قوه قضاییه و شورای قضایی استان‌ها همچنین تاکید کرد: «ضابطین موظف‌اند این موارد را برای رسیدگی به مراجع ذی‌صلاح قضایی ارجاع دهند و مراجع قضایی نیز باید در رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها اهتمام داشته باشند.»

این دستور رییس قوه قضاییه در حالی صادر شده است که طی روزهای گذشته دخالت عده‌ای به عنوان «آمر به معروف» در وجوه خصوصی زندگی شهروندان جنجال آفرین شده است.

با آغاز سفرهای نوروزی گزارش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخل ایران منتشر شده است از اعمال محدودیت برای زنان با عنوان «گشت ارشاد نامحسوس» و ابلاغ تذکرهای حجاب از سوی نیروهایی با عنوان «مردمی» و «خانواده شهدا».

طی روزهای گذشته ویدئوی برخورد با زنان بدون پوشش اجباری و عدم اجازه ورود به باغ ارم شهر شیراز خبرساز شده بود.

در این ویدئو منتشر شده از مقابل باغ ارم شیراز فردی که به نظر می‌رسد مسئول است، در ورودی باغ ارم شیراز که «به افرادی که حجاب اسلامی را رعایت کرده‌اند خوشامد می‌گوید و همزمان از ورود کسانی که حکومت بدحجاب یا بی‌حجاب می‌داند ممانعت می‌کند.

ویدیوی کامل از برخورد باغ ارم شیراز را خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه پاسداران٬ منتشر کرد. به نوشته فارس، یک نیروی حراست دانشگاه شیراز از ورود زنانی که از حجاب آنها ناراضی بوده جلوگیری کرده است.

همزمان دادستانی قم اعلام کرد زنانی که تصویر آنان در یک ویدئو از پارک‌های شهر قم دیده می‌شود بازداشت شدند.

در ویدئوی منتشر شده از یکی از پارک‌های شهر قم٬ درگیری بین گروهی از شهروندان دیده می‌شود.

به گفته دادستان قم روز ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ تعدادی از شهروندان با یک زن آمر به معروف درگیر شده‌اند و در پی تشکیل پرونده قضایی برای متهمان تمامی آنان با دستور قضایی بازداشت شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.