اعتراضات سراسری ۱۴۰۱؛ سه شهروند در زاهدان به حبس محکوم شدند

سه شنبه, 16ام خرداد, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حسین کاشانی اصل، عادل گرگیج و علی احمد بریچی شهروندان اهل زاهدان و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط دادگاه انقلاب این شهرستان هر کدام به سیزده سال حبس محکوم شدند. در صورت تایید این حکم، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات اسلامی، ده سال حبس برای هر یک از آنها قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، حسین کاشانی اصل، عادل گرگیج و علی احمد بریچی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، در زاهدان توسط دادگاه انقلاب این شهر به حبس و تبعید محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، حسین کاشانی اصل و علی احمد بریچی توسط شعبه دو دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست حسین قنبری، هر کدام از بابت اتهام “محاربه” به ده سال حبس در زندان های آذربایجان شرقی و از بابت اتهام “اغتشاش” به سه ماه حبس تعزیری محکوم شدند. همچنین عادل گرگیج نیز از بابت اتهام “محاربه” ده سال حبس در زندان های استان اردبیل و از بابت اتهام “اغتشاش” به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

در این گزارش آمده است؛ مراحل بازپرسی این شهروندان در شعبه شش دادگاه مجتمع قضایی شهید نوری توسط بازپرس “حسین سید آبادی” انجام شده است.

عادل گرگیج، علی احمد بریچی و حسین کاشانی در مهرماه سال گذشته و در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و اکنون در بند نه زندان مرکزی زاهدان بسر میبرند.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.