مرکز آمار ایران: خوراکی‌ها در فروردین گران شدند/ نرخ تورم به ۳۰.۲ درصد رسید

دوشنبه, ۸ام اردیبهشت, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

gerani

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۲۵.۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۹ درصد افزایش نشان می دهد.

مرکز آمار ایران، نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه امسال را ۳۰.۲ درصد اعلام کرد. در همین حال، شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی ۲ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش ایلنا، مرکز آمار ایران در گزارشی از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۳ اعلام کرد: شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۳ عدد ۱۸۲.۳ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۷.۶ درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۹.۶) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۰.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه ۱۳۹۲ (۳۲.۱) کاهش یافته است.

گزارش مرکز آمار ایران می افزاید: شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۲۵.۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۹ درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۲۳.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۵.۸ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۳۹.۷ درصد است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۵.۸ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۰.۳ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفندماه ۱۳۹۲ (۴۴.۴) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین ماه ۹۳ به رقم ۱۶۷.۶ رسید که ۱.۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۸.۴ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۲۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۲ (۲۷.۱) کاهش یافته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.