درد اعتیاد از فقر و گرسنگی هم ناگوارتر است

دوشنبه, ۲۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خبرنامۀ آینده نگر، علی صالحی: اعضای هیئت مدیرۀ مؤسسۀ «کنگرۀ شصت» استان خوزستان، که مؤسسه¬ای قدیمی و معتبر در قالب NGO برای مبارزه با اعتیاد است، عصر یکشنبه 24 اردیبهشت با رامین ناصح – دبیرکل کانون آینده نگری و سخنگوی کانون ملی مبارزه با اعتیاد – در دفتر وی دیدار کردند.
ناصح در این نشست، به معرفی کارهای پژوهشی کانون در زمینۀ اعتیاد پرداخت و گفت: 10 سال پیش کتابچه-ای را با عنوان «مهار اعتیاد نیازمند عزم ملی است» تدوین و فهرست NGOهای مبارزه با اعتیاد سراسر کشور و آدرس و تلفن آنها را هم ضمیمۀ این کتاب کردم و برای صدور مجوز به ارشاد دادم. اما با کمال تعجب، مراجع ذیربط، نمی¬دانم بر اساس چه منطقی گفتند فهرست و مشخصات NGOها باید از آخر کتاب حذف شود! و کتاب بصورت ناقص منتشر شد. این در صورتی است که خود دولت موظف است که اعتبارهایی را به تبلیغ و ترویج NGOهای مجوزدار و موجه اختصاص دهد. نه اینکه اگر کسی فهرستی را جمع آوری کرد و خواست با هزینۀ شخصی¬اش آنرا منتشر کند، مانع انتشار آن شود.
ناصح همچنین گفت: مبارزه با اعتیاد، یکی از شاخه¬های مهم فعالیت کانون آینده نگری است. اما در این مؤسسه، ما صرفا از منظر علوم انسانی به پدیدۀ اعتیاد پرداخته¬ایم. در صورتی که از منظر پزشکی درمانهای دارویی و تغذیه و… اهمیت فوق العاده دارد. لذا مشتاقیم که با NGOهایی مثل کنگرۀ شصت که شناخته شده است و بطور تخصصی به مشاوره و درمان می¬پردازد، همکاری نزدیک داشته باشیم.
به گفتۀ این فعال مدنی: درد اعتیاد از فقر و گرسنگی هم ناگوارتر است. بنابراین فعالیت در این حوزه، از انسانی¬ترین کارهای ممکن است. حتی مدد رساندن و رهایی دادن یک نفر هم از این ورطه، ارزشمند است. چرا که هر فردی برای خود یک دنیاست!…
ناصح جایگاه فرهنگسازی را در پیشگیری از اعتیاد بسیار مهم و تعیین کننده دانست و ضمن اهداء نمونه¬هایی از کتابها و نشریات کانون به حضار، اظهار داشت: ما آماده¬ایم که همین امکانات محدود خود را با NGOهای دیگر تقسیم کنیم و به آینده¬ای روشن دل ببندیم.
در این جلسه، انتصار سلمان اعرابی -مسئول روابط عمومی کانون – نیز حضور داشت و دیدگاههای خود را مطرح نمود.
همچنین در این نشست مقرر گردید با توجه به اینکه کنگرۀ شصت در اهواز دفتر ندارد و دفتر خوزستان آن در آبادان می¬باشد، این NGO در اهواز، جلسات خود را که دو روز در هفته است، در دفتر کانون آینده نگری برگزار نماید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.