جمهوری اسلامی ایران، نگران سردی بی‌سابقه انتخابات آینده در ایران است- گفت‌وگو با رضا علیجانی

دوشنبه, ۲۸ام بهمن, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

رضا علیجانی، فعال سیاسی ساکن پاریس

رضا علیجانی، فعال سیاسی ساکن پاریس

در روزهای گذشته مقامات جمهوری اسلامی به طور مداوم بر ضرورت شرکت مردم در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در ایران تأکید کرده‌اند. رضا علیجانی می‌گوید که براساس آمار و نظرسنجی‌ها، اینبار با سردترین انتخابات طی چند دهه گذشته در ایران مواجه خواهیم بود و این موضوع، جمهوری اسلامی را نگران می‌کند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ٢٣ بهمن/ ١٢ فوریه گفت که «اگر مردم با صندوق رأی قهر کنند، کشور روز خوش نخواهد دید».
پیش از این نیز رهبر جمهوری اسلامی خطاب به رأی‌دهندگان گفته بود: «اگر از من هم خوشتان نمی‌آید، به خاطر ایران در انتخابات شرکت کنید».
حسن روحانی، رئیس جمهوری نیز بر وجود آزادی و انتخاب در ایران تأکید کرده است.

رضا علیجانی، فعال سیاسی ساکن پاریس در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید که «اولویت اول برای جمهوری اسلامی در این انتخابات، یکدست کردن قدرت در دوران گذار از رهبر فعلی به رهبر بعدی است و حضور مردم در انتخابات، در درجه دوم اهمیت قرار دارد». اما به گفته وی، «هرچند مسئله اصلی برای جمهوری اسلامی مستحکم کردن قدرت در درون است، اما نگران قهر مردم از صندوق‌های رأی و مشارکت بسیار پایین است. چیزی که نظرسنجی‌ها و آمار نیز آن را تائید می‌کند».

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.