درخواست پلیس لندن برای شناسایی عاملان حمله به معترضان ایرانی

شنبه, 5ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

درخواست پلیس لندن برای شناسایی عاملان حمله به معترضان ایرانی – DW – ۱۴۰۳/۳/۵

پلیس اسکاتلندیارد در لندن 

پلیس لندن از “حمله” شرکت‌کنندگان طرفداران حکومت ایران در مراسم ابراهیم رئیسی به معترضان ایرانی در لندن خبر داد. پلیس لندن گفته است در جریان این حمله چهار نفر زخمی و یک نفر از عاملان حمله دستگیر شده است.

پلیس لندن در بیانیه‌ای که صبح روز شنبه ۲۵ مه (۵ خرداد) در شبکه اکس (توییترسابق) منتشر کرد از “حمله” شرکت‌کنندگان طرفداران حکومت ایران در مراسم ابراهیم رئیسی به معترضان ایرانی در لندن خبر داد.

پلیس لندن گفته است در درگیری بین حامیان حکومت ایران و معترضان ضد دولتی چهار نفر مجروح شدند. در بیانیه پلیس همچنین گفته شده است که تحقیقات ادامه دارد.

در ویدئوهایی که از این حادثه منتشر شده معترضان شعار “مرگ برخامنه‌ای” سر می‌دهند و افراد شرکت‌کننده در مراسم رئیسی، کسانی که لباس تیره پوشیده‌اند، به معترضان حمله می‌کنند.

در صحنه‌ای از ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مردی دیده می‌شود که به یک زن که روی زمین افتاده و درحال فیلمبرداری است، لگد می‌زند.

پلیس در بیانیه‌ رسمی خود توضیح داده است که ماموران روز جمعه ۲۴ مه، ساعت ۱۸ و ۲۱ دقیقه به دنبال دریافت گزارش‌ به خیابان “آلپرتون لِین”، در ویمبلی اعزام شدند.

طبق داده‌های پلیس معترضان مخالف ایرانی در مقابل محل عزاداری برای ابراهیم رئیسی گرد آمده بودند که “درگیری‌هایی بین دو گروه روی داد”.

پلیس همچنین گفته است که در جریان این حادثه آمبولانس لندن هم در محل مستقر بوده و چهار نفر از زخمی‌شدگان توسط  کادر پزشکی تحت مداوا قرار گرفتند. 

پلیس درباره هویت مرد بازداشت‌ شده توضیحات بیشتری نداده اما گفته است که او “به ظن رفتار خشونت‌آمیز دستگیر شده و تحقیقات بیشتری انجام خواهد شد تا عاملان این حمله شناسایی شوند”.

پلیس لندن در بیانیه خود درخواست کرده است کسانی که تصاویر یا اطلاعاتی در اختیار دارند با پلیس تماس بگیرند.

واکنش‌ها به حمله‌ حامیان حکومت ایران به معترضان در خارج

 سامان رسول‌پور، روزنامه‌نگار در اکس (توییتر سابق) نوشته است که “جمهوری اسلامی‌ می‌خواهد سرکوب‌ را به خارج از مرزها گسترش دهد و  سکوت مردم و‌ مماشات غرب، به جمهوری اسلامی در این زمینه کمک می‌کند”.

رسول‌پور تاکید کرده است اتفاقی که در لندن افتاده است “حمله به همه مخالفان جمهوری اسلامی بود” و  “در مقابل این حمله نباید سکوت کرد”.

این روزنامه‌نگار با انتشار تصویر یکی از قربانیان زن نوشته است که هدف حمله در لندن بخصوص زنان بوده است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.