احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور آزادی عقیده و مذهب می‌شود

دوشنبه, ۱۴ام تیر, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

ahmad shaheed

احمد شهید که تا کنون در منصب گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران فعالیت می‌کرد به عنوان گزارشگر جدید این نهاد بین‌المللی در امور آزادی عقیده و مذهب برگزیده شده است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد احمد شهید را به عنوان گزارشگر ویژه این سازمان در امور آزادی عقیده و مذهب منصوب کرد. بدین ترتیب احمد شهید جانشین هاینر بیله‌فلد آلمانی خواهد شد.
احمد شهید متولد سال ۱۹۶۴ در مالدیو است که کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند با اکثریت جمعیت مسلمان است. او در حال حاضر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران است. او پیش از شروع کارش در سازمان ملل به مدت سه سال عهده‌دار مقام وزارت امور خارجه مالدیو بود.
احمد شهید در مقام جدید خود وظیفه دارد موارد نقض آزادی عقیده و مذهب را در کشورهای عضو سازمان ملل بررسی کند. او گزارش‌های خود در این باره را به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه خواهد داد.
احمد شهید به عنوان کارشناس برجسته مسائل حقوق بشر شناخته شده است. او پنج سال به عنوان گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران کار کرده است.
احمد شهید از ژوئن سال ۲۰۱۱ ماموریت یافت تا موارد نقض حقوق بشر در ایران را مستند کرده، به سازمان ملل گزارش دهد. او طی ۵ سال تصدی این مقام، اجازه سفر به ایران و مشاهده مستقیم اوضاع این کشور را نیافت.
ماموریت احمد شهید برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در مارس ۲۰۱۶ به مدت یک سال تمدید شد.

از: دویچه وله
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.