بلومبرگ: علی کریمی حکومت را به چالش کشید

دوشنبه, 30ام بهمن, 1396
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی می‌نویسد علی کریمی، فوتبالیست سرشناس ایرانی، یک‌تنه با انتقادهای خود از اوضاع اجتماعی ایران حکومت جمهوری اسلامی را به‌چالش کشیده است.

در گزارش بلومبرگ که روز جمعه ۲۷ بهمن‌ماه منتشر شد، آمده است که در ایران اگر کسی بخشی از حکومت نباشد، غیرممکن است بتوانند آزادانه آن را در طریق صدا و سیمای شدیداً کنترل شده دولتی، به انتقاد بکشد.

اما ظاهراً فوتبالیست‌های مشهور کشور در این مورد جزء استثناءها هستند.

هر دوشنبه شب، برنامه بسیار محبوب و پربیننده ۹۰ مطالب مختلفی از مسابقات تیم‌های کشور گرفته تا موضوع فساد در مراکز دولتی، را پوشش خبری می‌دهد.

در این برنامه، اجراکنندگان با مقامات و مفسران ورزشی به بحث و جدل می‌پردازند و این برنامه به یکی از بلندگوهای اعتراض مردم در مورد شرایط کشور تبدیل شده است. همان شرایطی که به اعتراضات گسترده اخیر در کشور بر علیه اوضاع بد اقتصادی و مسأله حجاب اجباری، منجر شد.

به گفته بلومبرگ، هفته گذشته، در مناظره علی کریمی، فوتبالیست برجسته ایرانی و بازیکن سابق تیم بایرن مونیخ، با محمدرضا ساکت، دبیر فدراسیون فوتبال ایران، کریمی فدراسیون کشور را متهم کرد که با زدوبندهای اقتصادی برای گرفتن آگهی‌های تجاری به‌جای حمایت از ورزشکاران کشور در داخل و صحنه‌های بین‌المللی، به سوءاستفاده‌های مالی برای محافل وابسته به قدرت تمرکز کرده است.

علی کریمی با شجاعت خطاب به محمدرضا ساکت گفت: «تا روزی که شما در فوتبال هستید ما رنگ خوشی را نخواهیم دید».

به گفته عماد عمادی که خود یک ورزشکار ایرانی است: «توفان توئیتری در دفاع از علی کریمی نشان داد که سخنان او درد دل ملت ایران است».

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.