علم‌الهدی: مردم گوشت ندارند بخورند، شما هم بیشتر شرایط را در گرداب فرومی‌برید

شنبه, ۴ام اسفند, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن
دشمن با شهادت ۲۷ پاسدار در زاهدان نشان داد که بسیار ضعیف و بی‌عرضه است

علم‌الهدی: مردم گوشت ندارند بخورند، شما هم بیشتر شرایط را در گرداب فرومی‌برید|سپاه درخشیده‌ است| گزینه نظامی‌ آمریکا پارس کردن سگ‌مانندی است| وزیر می‌گوید گوسفند‌ها قاچاق می‌شوند، مگر مرز دست چه کسی ‌است؟ شما چشم ندارید؟ اگر نمی‌توانید مدیریت کنید از دیگران کمک بگیرید

امام‌جمعه مشهد گفت: کار به مدیریت شما سپرده‌شده است، مردم گوشت ندارند بخورند، شما هم هر تکانی به خود می‌دهید بیشتر شرایط را در قعر گرداب فرومی‌برید، ما می‌خواهیم مدیریت شما نجاتمان بدهد/اگر تشخیص ندارید و نمی‌توانید از دیگران کمک بگیرید، کشور ما مرکز استعداد و فکر و اندیشه درروی کره زمین است، بگذارید دیگران هم در مدیریت و هم در طرح‌ها به شما کمک کنند، این مردم قرار است گام دوم را بردارند و نباید آن‌قدر گرفتار باشند/جناب وزیر می‌گوید گوسفند‌ها قاچاق می‌شوند، مگر مرز دست چه کسانی ‌است که قاچاق می‌کنند، مگر شما چشم ندارید؟ مگر امکانات و ستاد مبارزه با قاچاق ندارید؟ این ضعف تا این حد آن‌هم در مملکتی که تا مردم شعار انتقام می‌دهند سپاهش سه‌روزه انتقام می‌گیرد قابل‌قبول نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که با حضور مجاوران و زائران در بارگاه منور رضوی برگزار شد،  افزود: مرحله دوم انقلاب به‌عنوان گام دوم بعد از ۴۰ سال آغاز شد و مقام معظم رهبری در بیانیه‌ای فرمودند که مردم در این مرحله با تکیه‌بر تجربه ۴۰ سال گذشته در ادامه راه انقلاب که انتهای آن حاکمیت امام زمان(عج) قدم بردارند.
امام‌جمعه مشهد بیان کرد: تجربه این ۴۰ سال نشان ‌می‌دهد که خصوصیات مردم در این سال‌ها و برخورد دشمنان  ‌را می‌توان در چند نکته بیان کرد.
وی اظهار کرد: نکته اول این است که در این ۴۰ سال تجربه کردیم اساس و پایه و بنیان انقلاب ایثارگری‌ها و حضور مردم و شهدا و جانبازان و ایثارگران به‌عنوان قشری عظیم است.
وی افزود: اگر انقلاب ‌را یک درخت ۴۰ ساله فرض کنیم، در این ۴۰ سال به‌جای آب خون پای این درخت جریان داشت و آن را سرسبز و بانشاط و تناور نگه‌داشته ‌است. نکته دوم این است که مردم از ابتدای انقلاب تا نسل چهارم بار انقلاب را بر دوش خود گذاشته‌اند و این وابستگی بنیه اصلی و توان انقلاب است.
امام‌جمعه مشهد اظهار کرد: بار اصلی انقلاب روی دوش مردم است، در این ۴۰ سال مردم ما در تمام عرصه‌ها حضور داشتند، فرهنگ ایثار و فداکاری را در جامعه ایجاد کردند، هرکجا خطری متوجه انقلاب شد مردانه وسط میدان آمدند و همین حضور است که در این ۴۰ سال دشمنان را مستأصل کرده است.  نکته دیگر در خصوص این انقلاب آن است که در این ۴۰ سال دشمن با هرچه در توان داشت و با تحریم، جنگ، فتنه، توطئه و کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین امکانات با ما مبارزه کرد و باوجود شکست‌های پیاپی بازهم به دشمنی خود ادامه می‌دهد. چهارمین نکته این است که دشمن در تمام عرصه‌های دشمنی خود با ما شکست‌خورده است، یک سیاستمدار جهانی به ما نشان بدهد که آمریکا و اسرائیل در کدام عرصه دشمنی با ما توانستند پیروز شوند. نکته بعد این است که در این ۴۰ سال نهادهای انقلابی و در رأس آن‌ها سپاه پاسداران به‌عنوان یک‌نهاد موفق درخشیده‌اند و پیش نیامده است که این نیروها در عرصه‌ای وارد بشوند و شکست بخورند.
امام‌جمعه مشهد با اشاره به اینکه عنایت خاصه پروردگار و دعای خاص وجود امام زمان(عج) مردم را جوری قرارداده است ک در هفته اول گام دوم توانستند این پنج نکته را نمایش بدهند گفت: در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان این پنج نکته نمایش داده شد، فرهنگ ایثار و شهادت با شهادت ۲۷ شهید غیور و جانبازی ۱۳ جانباز به نمایش درآمد، این شهدا و جانبازان عمدتاً از نسل سوم و چهارم انقلاب هستند و این یعنی نسل جوان پای انقلاب ایستاده است.
وی افزود: صحنه‌ای ک در دفاع مقدس از نسل اول و دوم انقلاب دیده شد با شهادت این ۲۷ نفر در نسل سوم و چهارم به نمایش درآمد و نشان داد شهادت و ایثار با همآن‌قدرت ۴۰ ساله اول در ۴۰ سال دوم باقی است. حضور مردم خصوصاً مردم غیور اصفهان در تشییع پیکر‌های مطهر شهدای سیستان و بلوچستان نشان‌دهنده همان حضور ۴۰ ساله قبل است که بازار ایثار و شهادت را گرم نگه‌داشته‌اند.
امام‌جمعه مشهد اظهار کرد: دشمن با این حرکت نمایش داد که بسیار ضعیف و پست و بی‌عرضه است که ازیک‌طرف می‌گوید گزینه نظامی روی میز است اما به یک عده تروریست ذلیل بدبخت کافر و گرسنه که برای یک‌لقمه‌نان آدم می‌کشند پناه می‌برد. آمریکایی که می‌گوید گزینه نظامی روی میز است، افسران و دریانوردانی دارد که با یک تشر پاسداران ما دست روی سر می‌برند و اسیر می‌شوند، آمریکا به این نیروی نظامی و ارتش امیدی ندارد و گزینه نظامی‌اش پارس کردن سگ مانندی است که انجام می‌دهد.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: درست زمانی که در لهستان جمع شدند و دم از صلح می‌زنند مزدور استخدام می‌کنند تا با یک حرکت انتحاری جوانان ما را به خون بکشند این یعنی دشمن قدرتی ندارد. در نشست لهستان کشورهای آبرومند شرکت نکردند و عده‌ای مزدور جمع شدند که نتوانستند هیچ تصمیمی  بگیرند و این نشان می‌دهد که دشمن در هر حرکت خود شکست می‌خورد.
 وی گفت: گفتیم نهادهای انقلابی ما مخصوصاً سپاه غیور پاسداران در هر حرکتی پیروزمندانه عمل می‌کند، مردم در تشییع ۲۷ شهید حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان شعار انتقام سر دادند و سه روز نگذشت که عاملان جنایت دستگیر شده‌اند، این واقعه نشان‌دهنده‌ قوت نیروهای ما در نهاد‌های امنیتی است.
 آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه مردم نشان دادند که با تکیه‌بر تجربه ۴۰ سال گذشته گام دوم را عملی می‌کنند بیان کرد: اکنون نوبت مسؤولان است، شما چیکار می‌کنید؟ بیش از چند ماه است مردم گرفتار گرانی و سختی در تأمین کالاهای اساسی و اولیه زندگی خود هستند.
امام‌جمعه مشهد افزود: کار به مدیریت شما سپرده‌شده است، مردم گوشت ندارند بخورند، شما هم هر تکانی به خود می‌دهید بیشتر شرایط را در قعر گرداب فرومی‌برید، ما می‌خواهیم مدیریت شما نجاتمان بدهد.
وی گفت: اگر  تشخیص ندارید و نمی‌توانید از دیگران کمک بگیرید، کشور ما مرکز استعداد و فکر و اندیشه درروی کره زمین است، بگذارید دیگران هم در مدیریت و هم در طرح‌ها به شما کمک کنند، این مردم قرار است گام دوم را بردارند و نباید آن‌قدر گرفتار باشند.
آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: جناب وزیر می‌گوید گوسفند‌ها قاچاق می‌شوند، مگر مرز دست چه کسانی ‌است که قاچاق می‌کنند، مگر شما چشم ندارید؟ مگر امکانات و ستاد مبارزه با قاچاق ندارید؟ این ضعف تا این حد آن‌هم در مملکتی که تا مردم شعار انتقام می‌دهند سپاهش سه‌روزه انتقام می‌گیرد قابل‌قبول نیست.
امام‌جمعه مشهد بیان کرد: مسؤولان باید احساس مسئولیت کنند و با یک حرکت جهادی مشکلات را حل کنند‌، ما مشکل لاینحل نداریم.
منبع: خبرگزاری فارس

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.