قتل مشکوک یک وکیل دادگستری در کامرانیه تهران

جمعه, 6ام اردیبهشت, 1398
اندازه قلم متن

یک وکیل دادگستری چهارشنبه شب در تهران به ضرب گلوله کشته شد. نام او، حمید حاجیان، در پرونده‌های اقتصادی اخیر ذکر شده است. همین موضوع به مسئله ابعاد بزرگی بخشیده است. با این همه گفته می‌شود هنوز انگیزه مهاجم روشن نیست.

    
حمید حاجیان، وکیل دادگستری

حمید حاجیان، وکیل پایه یک دادگستری، شامگاه چهارشنبه ۴ اردیبهشت (۲۴ آوریل) در منطقه کامرانیه تهران هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. به گزارش رسانه‌های ایران، و به نقل از سرپرست دادسرای جنایی تهران، مهاجم به حمید حاجیان و زنی که همراه او بوده است “تعداد زیادی گلوله شلیک کرده است”.

محمد شهریاری تاکید کرده است که “برخی از افراد و همکاران حاجیان مدعی شدند که او در یکسری پرونده مفاسد اقتصادی وکیل بوده است اما این موضوع هنوز به اثبات نرسیده است و صحت و سقم آن مشخص نیست”.

این در حالی است که ساعتی پس از پخش خبر کشته شدن حاجیان، در شبکه‌های اجتماعی از حسین هدایتی، یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه، نقل قول آورده شده که در آخرین جلسه دادگاه خود گفته بوده است که “به سراغ حمید حاجیان که یک وکیل با نفوذ است و ۵۰ میلیارد تومان پول بنده را خورده و برده است بروید. حاجیان به من گفت که اگر اسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند؛ شاید فرار آقای یقینی نیز دست ایشان باشد”.

Behnam Gholipour@beehnam

دوربین‌های مداربسته محل قتل وکیل در همگی خراب بوده‌‌اند. هیچ فیلمی ضبط نشده است. این قتل تنها ساعتی پس از اعلام حکم هدایتی رخ داده است.

۶۱ people are talking about this

علی‌اکبر یقینی یکی دیگر از متهمان پرونده بانک سرمایه است که گفته می‌شد متواری شده است.

مدیر خراسانی، وکیل حسین هدایتی، با اعلام بی‌اطلاعی از قتل حمید حاجیان گفته است که قتل حاجیان ارتباطی به پرونده هدایتی ندارد.

سرپرست دادسرای جنایی تهران از نامشخص بودن “علت و انگیزه مهاجم یا مهاجمان” سخن گفت و اعلام کرد که دستور شناسایی ضارب “صادر شده است”.

هویت زن همراه حاجیان مشخص نیست.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.