پیامدهای احتمالی اعدام نوید افکاری برای جامعه ورزشی ایران

دوشنبه, 24ام شهریور, 1399
اندازه قلم متن

اجرای حکم اعدام نوید افکاری از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، واکنش‌های منفی گسترده‌ای در عرصه بین‌المللی در پی داشت. پیامدهای احتمالی این اعدام به‌ویژه برای جامعه ورزشی ایران چه خواهد بود؟ گفت‌و‌گو با مهدی جعفری گرزینی

اجرای حکم اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی در شیراز، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. بسیاری از نهادهای ورزشی، حقوق بشری و نیز مقام‌های سیاسی برخی کشورهای جهان اجرای حکم اعدام نوید افکاری را به شدت محکوم کردند.

جمعیت بین‌المللی ورزشکاران از کمیته بین‌المللی المپیک و انجمن جهانی کشتی‌گیران خواسته است تا ایران را به خاطر این “اقدام تبهکارانه” از حضور در تمام عرصه‌های ورزشی منع کنند. آیا اعدام کشتی‌گیر ۲۷ ساله شیرازی می‌تواند به محروم شدن رشته‌های ورزشی ایران از حضور در مجامع جهانی بینجامد؟

در پادکست این هفته دویچه‌وله فارسی در گفت‌وگو با مهدی جعفری گرزینی، عضو حزب سوسیال دموکرات آلمان و همچنین عضو هیأت مدیره باشگاه کشتی آ.اس.فا. ماینتس در بوندس‌لیگای آلمان، این پرسش‌ را مطرح کرده‌ایم.

این کارشناس سیاسی و ورزشی خواستار تعلیق ورزش ایران از صحنه ورزش جهان است. او همچنین واکنش­های متفاوت از سوی ورزشکاران ایرانی و نهادهای آلمانی و جهانی به این موضوع را بررسی می‌کند.

فرید اشرفیان
بشنوید: گفت‌وگو با مهدی جعفری گرزینی

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.