نماینده مجلس: در حوادث آبان ۹۸، دست وزیر کشور به خون مردم آلوده است + فیلم، وزارت کشور: شکایت می کنیم، معاون وزیر کشور معترضان آبان ۹۸ را “اراذل و اوباش” خواند

پنجشنبه, 19ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس: «دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد».

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات توسط رحمانی‌فضلی گفته «دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد».

این نماینده در تذکری شفاهی خواستار استیضاح وزیر کشور شده و گفته که «دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اخیرا اعلام کرده که خسارت‌هایی که در حوادث آبان ۹۸ به کشور وارد شد قابل پیشگیری بود و می‌توانست اتفاق نیفتد و تقصیر وزیر کشور در این مورد محرز است».

 
 
*****
 

معاون وزیر کشور معترضان آبان ۹۸ را “اراذل و اوباش” خواند

موضوع بر سر واکنش معاون پارلمانی وزارت کشور ایران به اظهارات علیرضا بیگی، نماینده تبریز است. علیرضا بیگی گفته بود که دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است. کولیوند از برخورد نیروهای امنیتی با “اراذل و اوباش” سخن گفته است.    

محمدجواد کولیوند، معاون پارلمانی وزارت کشور ایران معترضان آبان ۹۸ را اراذل و اوباش نامید

محمدجواد کولیوند، معاون پارلمانی وزارت کشور ایران معترضان آبان ۹۸ را “اراذل و اوباش” نامید

اظهارات اخیر علیرضا بیگی درباره نحوه عملکرد وزارت کشور در ناآرامی‌ها و اعتراضات مردمی آبان ۹۸ با واکنش تند وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شد.

علیرضا بیگی خواستار استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی شده بود. نماینده تبریز در مجلس وزیر کشور را فاقد صلاحیت دانسته و گفته بود که دست او “آلوده به خون مردم” است. بیگی خواستار اجرای ماده ۲۲۱ آئین‌نامه داخلی علیه رحمانی فضلی شده بود.

محمدجواد کولیوند، معاون پارلمانی وزارت کشور جمهوری اسلامی اظهارات علیرضا بیگی را “ادعاهای گزاف” و “خلاف واقع” خواند و از شکایت وزارت کشور علیه او خبر داد.

توهین به معترضان آبان ۹۸

کولیوند نماینده تبریز را متهم به نادیده گرفتن “روند تصمیم‌گیری‌های مرتبط با امنیت کشور” کرده و مخالفت او با عبدالرضا رحمانی فضلی را از “سرکینه و عناد” دانسته است.

معاون پارلمانی وزارت کشور در ادامه گفت: «وزارت کشور بیش از این نمی‌تواند هتک حرمت‌ها و تشویش اذهان عمومی که این نماینده در حال انجام آن است را ملاحظه [کرده] و بی‌تفاوت باشد.»

کولیوند در بخشی دیگری از سخنان خود گفت: «خود آقای بیگی متوجه این واقعیت است که در جریان حوادث آبان‌ماه چه جریانانی اراذل و اوباش را سازماندهی و در اعتراضات مردمی وارد کردند.»

معاون پارلمانی وزارت کشور گفت که «برخوردهای جدی با اراذل و اوباش در جهت حفظ امنیت پایدار کشور» در شمار اولویت‌های این وزارتخانه است.

کولیوند خواستار پیگیری پرونده علیرضا بیگی و مجازات قانونی او از سوی قوه قضاییه شد.

ماه گذشته علی مطهری، نماینده اسبق جمهوری اسلامی در مصاحبه با روزنامه “خراسان” گفته بود که در ارتباط با سرکوب خشن اعتراضات مردم به گرانی بنزین، روحانی باید از کار برکنار می‌شد.

او گفته بود: «سوء‌مدیریت و عملکرد دولت در موضوع گرانی بنزین، باید به ساقط شدن روحانی می‌انجامید، اما حتی اجازه استیضاح وزیر کشور را هم به مجلس ندادند.»

علیرضا بیگی، نماینده تبریز، یکی از کسانی بود که در مجلس دهم خواستار استیضاح رحمانی فضلی شده بود.      

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.