تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران قهرمان آسیا شد

دوشنبه, 2ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و دو نشان برنز به عنوان قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا دست یافت. این دومین عنوان قهرمانی برای این تیم پس از کسب قهرمانی آسیا در رشته آلیش کلاسیک است.    

تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران

تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران

زنان ملی‌پوش کشتی آلیش ایران موفق شدند، روز دوشنبه ۲۳ ماه مه (۲ خرداد) با کسب مقام قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا در رقابت‌های کشتی آلیش آزاد، برای ورزش ایران افتخارآفرینی کنند.

تیم ملی زنان ایران در این مسابقات که با میزبانی شهر اوش در قرقیزستان برگزار شد، ۳ مدال طلا، یک نقره و دو برنز را از آن خود کرد.

فاطمه فتاحی در وزن ۶۰ کیلوگرم، سحر غنی زاده در ۷۰ کیلوگرم و هانیه عاشوری در رده وزنی ۷۵+ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند.

در رقابت‌های وزن ۵۵ کیلوگرم سپیده بابایی، ملی‌پوش ایران برنده مدال نقره شد. دو مدال برنز تیم ملی زنان ایران نیز توسط مریم احمدی در وزن ۷۵ کیلوگرم و الهه روزبه در ۶۵ کیلوگرم رقم خوردند.

تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران دو روز پیش از این کامیابی نیز در رقابت‌های رشته آلیش کلاسیک با کسب یک مدال طلا، ۴ نقره و یک نشان برنز قهرمان ۲۰۲۲ آسیا شد.

تیم ملی کشتی آلیش مردان ایران هم توانست در رقابت‌های رشته آلیش آزاد قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا به یک مدال نقره توسط شادمان عظیمی در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم و نیز دو مدال برنز توسط روح‌الله نعمتیان در وزن ۶۰ کیلوگرم و عیسی روایی در ۱۰۰ کیلوگرم دست یابد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.