سارا خادم‌الشریعه با نخست‌وزیر اسپانیا دیدار کرد

چهارشنبه, 5ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

سارا خادم‌الشریعه، استادبزرگ شطرنج ایران که در مسابقات آلماتی قزاقستان، بدون حجاب مسابقه داد، امروز با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا دیدار کرد. سانچز نوشت که از زنانی مثل خادم‌الشریعه حمایت می‌کند: «امروز از سارا خادم، استاد بزرگ شطرنج، زنی که الهام بخش من است، بسیار آموخته ام.»

این دیدار کاملا دوستانه در دفتر کار نخست وزیر اسپانیا انجام شد. خادم الشریعه و سانجز در این دیدار خصوصی درباره برابری حقوق زنان و خیزش سراسری مردم ایران صحبت کردند.

خادم‌الشریعه پس از مسابقات قزاقستان به اسپانیا مهاجرت کرد. او پس از برداشتن حجاب اجباری، برای برگشت به ایران تهدید شد.

 

خادم الشریعه در گفتگویی با روزنامه ال‌پایس گفته بود که با حجاب حس خوبی نداشته است: «با حجاب، من خودم نیستم، احساس خوبی ندارم، بنابراین می‌خواستم به این وضعیت پایان دهم و تصمیم گرفتم دیگر آن را سرم نکنم.» 

گاردین در گزارش درباره مهاجرت خادم الشریعه و همسرش نوشته است: «این زوج و پسر ۱۱ ماهه‌شان در اوایل ژانویه ۲۰۲۳ به اسپانیا رسیدند، مسیر مهاجرت آنها با توجه به وضعیت او به عنوان یک ورزشکار نخبه، آسان شد.»

خادم دراین‌باره گفته: «شایعاتی شنیدم که این کار را برای گرفتن پناهندگی یا چیزی انجام دادم تا بتوانیم به اسپانیا بروم. به صراحت می‌گویم ما از هیچ بهانه سیاسی برای خروج و مهاجرت استفاده نکردیم زیرا به آن نیاز نداشتیم.» 

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.