تمدید آتش‌بس میان اسرائیل و حماس همزمان با حمله به غیرنظامیان اسرائیلی در اورشلیم

پنجشنبه, 9ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

پلیس و امدادگران اسرائیلی در محل حملۀ نظامی دو طرفدار حماس به صف منتظران در یک ایستگاه اتوبوس در اورشلیم شرقی

پلیس و امدادگران اسرائیلی در محل حملۀ نظامی دو طرفدار حماس به صف منتظران در یک ایستگاه اتوبوس در اورشلیم شرقی AP – Ohad Zwigenberg

همزمان با تمدید ۲۴ساعتۀ آتش‌بس میان اسرائیل و حماس، دو تن از طرفداران حماس به روی غیرنظامیان اسرائیلی در صف یک ایستگاه اتوبوس در اورشلیم آتش گشودند که در نتیجۀ آن ٣ تن کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند. حال برخی زخمی شدگان وخیم گزارش شده است. مهاجمان که به سلاح های کمری و “ام ۱۶” مسلح بودند،  توسط ۲ سرباز اسرائیلی و یک غیرنظامی اسرائیلی کشته شدند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجۀ آمریکا، نیز برای ملاقات با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، امروز پنجشنبه ٣۰ نوامبر وارد این کشور شد. هدف از این سفر تلاش برای تمدید آتش‌بس میان اسرائیل و حماس به منظور آزاد کردن هر چه بیشتر گروگان‌های اسرائیلی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه گزارش شده است. قرار است پس از ملاقات با رهبران اسرائیل، آنتونی بلینکن به کرانۀ غربی رود اردن برود.  

در پی تمدید ۲۴ ساعتۀ آتش‌بس قرار است گروهی از گروگان‌های اسرائیلی امروز آزاد شوند. روزنامۀ هارتص به نقل از منابع آگاه نوشت که هشت زن و یک کودک از جمله گروگان‌هایی هستند که قرار است امروز توسط حماس آزاد شوند. دیروز چهارشنبه ۲۹ نوامبر سازمان حماس ١۴ گروگان اسرائیلی را آزاد کرد. در پی آتش‌بس میان اسرائیل و حماس که از ۲۴ نوامبر گذشته آغاز شد تاکنون ٧۰ گروگان اسرائیلی و ۲١۰ زندانی فلسطینی آزاد و با یکدیگر مبادله شده‌اند.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.